Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині триває аудит земельних ділянок

Заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий провів засідання оперативного штабу захисту представників аграрного бізнесу від рейдерів. На засіданні обговорили питання аудиту земельних ділянок у Машівському та Зіньківському районах. Роман Товстий зазначив, що аудит земель в області продовжується в робочому режимі. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Що таке аудит землі?

Аудит – це перевірка бухгалтерської звітності, обліку, первинних документів, різної фінансово-господарської діяльності. Завдяки аудиту визначають відповідність документів та цільового призначення землі до законодавства, нормативів. А також достовірність звіту й обліку.

Сама процедура купівлі та продажу, укладання договорів оренди земельних ділянок регулюється великою кількістю нормативних документів. Після укладання угоди можуть виникнути обставини, що не дозволять використати землю у тих цілях, які запланував покупець/орендатор.

Щоб такого не сталося, необхідний аудит земельних ділянок. Він передбачає кілька процедур:

•        перевірку цільового призначення земельної ділянки;

•        перевірку форми документів;

•        перевірку історії походження ділянки;

•        перевірку земельної ділянки на наявність «виникнення проблем»;

•        перевірку юридичних та інші обмежень;

•        оцінку ризиків.

Процес купівлі та продажу землі завжди активний. Основна мета аудиту – виявити ділянки, які обробляються без необхідної документації. А також визначати ділянки з порушеннями сплати оренди землі.

Результат аудиту — вивід великої кількості земель з «тіні».

– Це збільшує бюджет на різних рівнях. Головне, що у цьому механізмі є співпраця між геокадастром, головами РДА, сільрад та об’єднаних територіальних громад, – стверджує заступник голови облдержадміністрації Роман Товстий.

У кожній сільраді та об’єднаній громаді працюють спеціалісти, які виконують цю роботу. Орендарі, які використовують земельні ділянки без належного оформлення, сплачують штрафи та відшкодовують завдані збитки до місцевих бюджетів.

Також на Полтавщині працює Головне територіальне управління юстиції. Тут надають правові консультації та необхідну допомогу.

– Робота, яка зараз ведеться, продовжуватиметься постійно. Зараз землі переходять у власність об’єднаних громад. Тому голови сільських рад також повинні контролювати цей процес, – говорить голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Примітка: державний земельний кадастр – це єдина система земельно-кадастрових робіт. Він встановлює процедуру визнання факту виникнення або ж припинення права власності, і права користування земельними ділянками. У ньому знаходиться сукупність документів про місце розташування та правовий режим ділянок. Також у кадастрі міститься оцінка, класифікація цих земель, кількісна та якісна характеристика, розподіл серед власників та землекористувачів.

Перейти до вмісту