Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Полтавщині хочуть створити музей Опанаса Сластіона

На Полтавщині планують створити музей відомого архітектора Опанаса Сластіона. Дослідники зазначають, що експозицій уже вистачило б на кілька кімнат музею. Головне зараз – знайти приміщення і фінансування.

Про популяризацію діяльності нашого земляка Опанаса Сластіона та брендування його імені говорили сьогодні в Полтавській ОДА на зустрічі представників культури та туризму Полтавщини з головою Полтавського земляцтва, телеведучою та народним депутатом 5-6 скликань Ольгою Герасим’юк.

Зокрема, серед найбільш імовірних місць розміщення музею відомого архітектора назвали Миргород. Там на будинку, де мешкав свого часу Опанас Сластіон, вже встановлена меморіальна табличка.

“У Миргороді, де жив, працював і де похований Сластіон, є меморіальна кімната у музеї. Знайшлися і його речі. Також кілька земських шкіл в процесі нашої співпраці теж висловлювали пропозицію, щоб розмістити цей музей у них. При цьому уже намітилася певна конкуренція. Ідеї є, ми будемо їх розглядати. Подумаємо: де краще обрати. Можливо, це буде не один об’єкт. Окремі експозиці уже є по регіонах: у школах, в університеті, у приватних закладах харчування. У Чорнухинській школі школярі теж зробили експозицію і чекають, щоб ми приїхали подивитися та відкрили її”, – сказала Ольгою Герасим’юк.

На сьогодні Департамент культури і туризму Полтавської ОДА вже розпочав розробляти відповідні туристичні маршрути. Розраховують, що це сприятиме розвитку економіки, малого та середнього бізнесу.

Зокрема, директор Департаменту Валентина Вождаєнко зауважила, що проект щодо брендування Сластіона як дослідника кобзарства, міг би претендувати на грант Українського культурного фонду Марини Порошенко.

“Переконана, що цей проект може легко стати переможцем і отримати фінансування. Важливо, щоб ініціатива йшла знизу, від самої громади. Ми можемо надати зразки підготовки грантових проектів. Треба лише його подати”, – сказала Валентина Вождаєнко.

У свою чергу Ольга Герасим’юк відзначила, що сьогоднішня зустріч у Полтавській ОДА є кроком до практичної реалізації задуму.

“Я дуже рада тому, що на такому рівні зазвучав заклик до здійснення наших ідей. Раніше ми просто “воювали” за збереження. Після сьогоднішньої зустрічі з керівництвом Полтавської області буде протокольне доручення, яке піде на місця. Зараз переломний момент: від прекрасних мрій ми переходимо до практичної реалізації”, – сказала Ольга Герасим’юк.

Нагадаємо, майже рік тому Ольга Герасим’юк презентувала на Полтавщині проект «Школи Лохвицького земства за проектом О. Сластіона», мета якого врятувати близько 50 унікальних шкіл на Полтавщині, які були збудовані у Лохвицькому земстві на початку XX ст. Усі навчальні заклади побудовані у стилі українського модерну.