Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині державі повернули 99 га землі вартістю майже 20 млн грн

Установлено, що Полтавською районною державною адміністрацією, в обхід проведення аукціону, укладено договори про встановлення земельного сервітуту на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 99 га, вартість яких становить майже 20 млн грн.

На час укладення вказаних договорів про встановлення земельного сервітуту діяли положення Земельного кодексу України про те, що право оренди земельної ділянки набувається на конкурентних засадах за результатами земельних торгів.

Окрім цього, відповідно до вимог ст. 136 ЗК України вартість земельної ділянки та розмір орендної плати визначається за результатами виготовлення та затвердження нормативної або експертної грошової оцінки земельної ділянки відповідно до вимог Закону України «Про оцінку земель». Однак, нормативна або експертна грошова оцінка земельних ділянок не проводилася.

Таким чином, вказані дії призвели до порушення економічних інтересів держави, оскільки земельні ділянки вибули із державної власності безоплатно. Державний бюджет України взагалі не отримав коштів від надання земельних ділянок у користування юридичній особі. Про це повідомили у прокуратурі Полтавщини.

Зважаючи на виявлені порушення, прокуратура Полтавської області звернулась до суду з позовними вимогами повернути державі вказані землі. Позовні вимоги прокуратури задоволено у повному обсязі.

Виконавче провадження закінчено у зв’язку з фактичним виконанням.

На даний час  на вказані земельні ділянки надано дозволи на розробку проектів землеустрою щодо відведення їх безоплатно у власність громадян.