Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На Хорольщині студент створив музей у хаті дідуся і бабусі

23-річний Едуард Крутько із села Козубівка Хорольського району, нещодавно став першим володарем відзнаки на честь загиблого на київському Майдані Олександра Капіноса, повідомляє “Україна молода”

Відзнаку заснувала громадська організація «Родина героїв Небесної сотні». Її можуть одержати активісти, котрі у своїх невеликих містечках та селах втілюють у життя культурні, освітні, соціальні, екологічні ініціативи.

Два роки тому Едуард відкрив у хаті своїх дідуся й бабусі, яких уже немає на цьому світі, етнографічний музей «Древо», про існування якого тепер знає чимало людей не лише в Україні, а й за кордоном. Музеї та старожитності цікавили юнака з дитинства.

“Коли не стало моїх дідуся Григорія й бабусі Ольги (вони жили неподалік від нас) і їхня хата стала пусткою, мене осяйнула думка: я ж можу зробити там невеличку експозицію”, – говорить він.

Звільнивши від меблів одну з кімнат, розмістив там старовинні ужиткові речі, вишиванки, порозвішував рушники. В іншій кімнаті працював сімейний магазин, але згодом його довелося закрити у зв’язку з розширенням експозиції. Сама хата дідуся й бабусі Едуарда є музейним експонатом. Їй майже сто рокiв — вона побудована 1923 року.

Едуард створив також сторінку у Facebook “Етнографічна збірка “Древо”, де розмістив архів давніх світлин земляків.