Ви тут:
Суспільство Україна 

На гурт “Антитіла” подали до суду і вимагають 1 мільйон (ВІДЕО)

На гурт “Антитіла” подали до суду за використання нот і тональності у своїх піснях. Дехто Сергій Лапковський запатентував корисну модель №74516 «Спосіб налаштування параметрів музичної композиції». Таким чином прагне отримати від гурту 1 018 692, 64 грн.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук написали “Антитіла”. Повістки до суду отримали фронтмен Тарас Тополя та учасники гурту Сергій Вусик і Максим Сиволап.

У гурті говорять, що ситуація абсурдна, оскільки шахраї змогли отримати патент на те, що існувало у музичному світі вже багато століть. Йдеться про заборону використання музикантами певних тональностей і темпу у своїх піснях. Гурту запропонували відізвати позов, заплативши певну суму. Та у відповідь “Антитіла” порушили проти шахраїв кримінальну справу.

«Антитілам пропонували заплатити певну суму і позовна претензія була б відізвана. Але ми не пішли на це, бо для нас це принципові речі. Це щось схоже на те, що тобі забороняють використовувати певні слова у написанні текстів, або ж певні рухи у хореографічних постановках. Це якась дикість. В разі якщо ми не відстоїмо правди, може з‘явитися судовий прецедент, а об‘єктом нападок може стати кожен артист України. Бо всі музиканти так чи інакше використовують у написанні пісень певні тональності, які звучать у певному темпі», -прокоментував Тарас Тополя.

Відкрите підготовче судове засідання по справі відбудеться 23 січня у Подільському районному суді міста Києва. Представником групи “Антитіла” у справі виступить відомий адвокат Ярослав Куц.

Зараз гурт працює над четвертим синглом альбому «Hello» «Вірила». Вже випустили офіційний тизер, прем’єра відбудеться 29 січня. У підтримку альбому з травня цього року розпочнеться стадіонний тур містами України, серед яких буде і Полтава 15 червня.

Читайте також: “Антитіла” збираються приїхати до Полтави і влаштувати концерт на стадіоні

Стадіонний тур Україною: скільки коштують квитки на концерт гурту “Антитіла” у Полтаві