Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На честь загиблого в Іловайську полтавця назвали книгарню на Донеччині

Депутат Полтавської міськради Юліан Матвійчук розповів у Фейсбук про цікаві моменти волонтерської подорожі на схід, яку він здійснив до річниці пам’яті “кіборгів”.

“Дорогою до хлопців заїхали в Бахмут (Донецької області) та натрапили на книгарню “Еней”, названу на честь нашого полеглого побратима “Енея” Антона Цедіка, батальйон “Донбас”.

Як виявилося, власник книгарні Володимир Дериведмідь дуже добре знав Антона, його подвиг та життя, тому назвав книгарню та сувенірну майстерню на його честь в центрі Бахмута. На вході до закладу  також майорить червоно-чорний прапор.

Антон Цедік, уродженець Полтави, активний учасник Революції гідності, після анексії Криму та початку війни на сході України вирішив йти у добровольчий батальйон. У травні-червні 2014 року служив у спеціальному батальйоні міліції «Дніпро-1» Головного управління МВС України в Дніпропетровській області. У червні 2014 року вступив до 2-го батальйону спеціального призначення (резервного батальйону) «Донбас», де служив стрільцем-санітаром. Був учасником звільнення населених пунктів Донецької та Луганської областей, у тому числі міст Артемівськ (нині – Бахмут), Лисичанськ, Попасна, Курахове. 29 серпня 2014 року загинув від обстрілу російсько-терористичними угрупуваннями під час виходу з «Іловайського котла» так званим «зеленим коридором».