Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Медичних працівників Полтавщини навчають на єдиному в Україні тренажері

У Центральному навчально-тренінговому центрі Полтавської обласної клінічної лікарні імені М.В. Скліфосовського, створеного за підтримки Субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області» Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», навчають та тренують медичних працівників області за європейськими стандартами.

“Навіть найдосвідченіші лікарі в захваті від тренажерів, які є в нас у Центрі, адже лише після практичного навчання лікар може впевнено надати допомогу пацієнту”, – в. о. тренера консультанта Дмитро Шкурпій.

На Полтавщині функціонує 6 Міжрайонних тренінгових центрів Полтаві, Кременчуці, Гадячі, Миргороді, Полтавському районі) та 26 тренінгових класів (Полтаві, Кременчуці, Горішніх Плавнів та в інших менш потужних Центрах ПМСД районів області).

 

“В областях, які є “пілотними” також є тренінгові центри, але там більшу увагу приділяють теоретичній частині, а ми — практичній. В нашому Центрі є тренажер, якого більше ніде немає в Україні. На ньому лікарі тренуються правильно робити укол та встановлювати катетер”, – зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

“З травня 2018 року 1200 медичних працівників пройшли навчання у Центральному навчально-тренінговому центрі. Деякі з них тепер проводять навчання у міжрайонних центрах. Всі лікарі Обласної лікарні пройшли навчання у цьому Центрі”, – розповів головний лікар Полтавської обласної лікарні Григорій Оксак.

Також тут проходитимуть навчання лікарі УМСА.

“Деякі учасники тренінгів звертались з особистими випадками та прохали розібрати та показати на фантомах ці випадки. Завдяки сучасному навчально-тренінговому центру, під час занять, ми можемо максимально наблизити ситуацію до справжньої. Найбільше ми розбираємо тему надання реанімаційної допомоги, адже про неї знають, а при необхідності не кожен може її надати”, – повідомив Дмитро Шкурпій.

Дмитро Шкурпій розповів про те, як вплинуло навчання у Центрі на роботу медпрацівників лікарні у Нових Санжарах: саме після нашого тренінгу лікарня закупила дефібрилятори та ларингеальні маски і кожен з працівників, починаючи з приймального відділення, знає як надати допомогу в таких випадках.