Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Лише 50 відсотків боржників на Полтавщині сплачують аліменти вчасно

На Полтавщині лише 50 відсотків боржників сплачують аліменти вчасно. Про це повідомив начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Олег Тимченко.

«Загалом на Полтавщині в органах державної виконавчої служби на виконанні перебуває 23 055 виконавчих проваджень про стягнення аліментів, з них по 11 424 провадженням відсутня заборгованість, яка перевищує суму платежів за три місяці. Тобто тільки 49,6 відсотка боржників сплачують аліменти вчасно», – зазначив Олег Тимченко.

Інші ж боржники не сплачують аліменти вже тривалий термін. Відповідно до законодавства на боржників, які мають заборгованість понад рік, накладають штрафи. На заборгованість по аліментах від 1 до 2 років накладають штраф у розмірі 20% від суми заборгованості, від 2 до 3 років – 30% та 50% – за заборгованість понад 3 роки.

Ці заходи впливу стимулюють боржників ліквідовувати заборгованість, щоб не допускати накладення на них санкцій. Зокрема, по 2 260 виконавчим провадженням уже погашено заборгованість по аліментах у повному обсязі. Крім цього, 1 739 сімей досягли згоди щодо сплати аліментів і відкликали виконавчі документи у зв’язку з відсутністю претензій до боржника.

Загалом протягом 2018 року на Полтавщині стягнуто понад 287 млн грн аліментів.

Система Orphus Поделиться на fb