Ви тут:
Екологія здоров’я Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Колодязі та водогони: якість питної води на Полтавщині

Викладач кафедри гігієни, екології та охорони праці в галузі УМСА Оксана Четверикова розповіла про якість води на Полтавщині.

У Полтавській області всі джерела води з перевищеним вмістом фтору, тому що використовується артезіанська (з глибини) вода, на якість якої ми не можемо вплинути, – повідомила Оксана Четверикова.

Перевищення фтору у воді призводить до флюорозу. Це захворювання, від якого жовтіють зуби та страждає опорно-руховий апарат, а також з часом воно впливає на появу інших хронічних захворювань.

“Колодязі, які мають живлення з ґрунту, небезпечні нітратами. Проблема отруєння нітратами на сьогодні досить поширена. Найбільш чутливі до отруєння нітратами — маленькі діти. Дуже важливо контролювати вміст нітратів у воді, яку ви використовуєте”, – наголосила Оксана Петрівна.

У Полтаві, Миргородському, Диканському, Шишацькому, Карлівському та Машівському районах рівень нітратів перевищує допустиму норму у 5, а то й у 10 разів.

“За якість води у наших колодязях ми відповідаємо самі. Проте й  місцева влада повинна забезпечити громадян якісною питною водою. На комунальних водогонах повинен проводитись виробничий контроль якості питної води. Але на сьогодні не в усіх районах області проводять такий контроль”, – зазначає фахівець.

Кожен охочий може самостійно віддати у будь-яку хімічну лабораторії зразок води для перевірки.