Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Карлівську водолікарню можуть закрити

Карлівська водолікарня функціонує з 60-го року та по цей час надає широкий спектр послуг для реабілітації хворих, відновлення уражених органів і систем. За рік послугами закладу користується в середньому 4 тис. карлівчан, серед яких майже 1 тис. дітей. Великим попитом у пацієнтів користуються лікувальні масажі, електропроцедури, лазерна терапія, інгаляції, лікувальні чаї, ванни та душі.

9 січня усіх медпрацівників водолікарні попередили про звільнення, повідомили у Карлівській міській раді. Наразі в Полтавській області функціонує лише три подібні водолікарні – в Карлівці,  Полтаві та Кременчуці. Закриття Карлівської водолікарні позбавить мешканців міста та району в отриманні якісних послуг з відновлення здоров’я.

Згідно Наказу МОЗ « Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги» в переліку медичних послуг, які гарантовано оплачуються з державного бюджету фізіотерапії немає.

Водночас, згідно п. 5 ст. 3 Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”: «Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції можуть фінансувати місцеві програми розвитку та підтримки комунальних закладів охорони здоров’я, зокрема щодо оновлення матеріально-технічної бази, капітального ремонту, реконструкції, підвищення оплати праці медичних працівників (програми «місцевих стимулів»), а також місцеві програми надання населенню медичних послуг, місцеві програми громадського здоров’я та інші програми в охороні здоров’я».