Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Історичні події та пам’ятки: лубенцям подарували краєзнавчу мандрівку

Днями учасники проекту, який Полтавська обласна молодіжна громадська організація «Твій Світ» здійснює за підтримки Німецького фонду «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє», отримали можливість доторкнутися до найдавнішої історії рідного краю. Чималою групою, в складі якої були представники різних поколінь –  учнів Лубенської загальноосвітньої школи І – ІІІ ст. ім. В. Роїк та осіб поважного віку вирушили в автобусну екскурсію.

Її метою ознайомлення з історичними подіями та пам’ятками, що існували на наших землях віддавна. Екскурсію підготувала та провела  провідний методист районної бібліотеки ім. В.Малика Тетяна Сафронова. Про це повідомили у Лубенській міській раді.

Усі разом, включаючи 90-річного Василя Цибу, успішно підкорили священну Дівич-Гору – так зване «місце сили», що височіє над мальовничим селом Трипілля. З цієї вершини, розташованої на висоті 55 метрів над рівнем Дніпра і 186 метрів над рівнем моря, милувалися краєвидами дивовижної краси і слухали розповідь гіда про стародавні вірування та матеріальні знахідки, що свідчать про них. Адже саме в цих місцях археолог Вікентій Хвойка понад сто років тому вперше виявив сліди невідомої археологічної культури епохи енеоліту, назвавши її трипільською.

Зі знайденими тут артефактами, яким не одна тисяча років, учасники подорожі познайомилися в обласному археологічному музеї, розташованому в селі Трипілля. Вони також мали нагоду сфотографуватися біля пам’ятника Вікентію Хвойці, про яскраву історію життя якого щойно почули від наукових співробітників музею. Побували й в історичному містечку Ржищів, що Трипільськими шляхами 10 претендує на статус столиці трипільської культури. Тут відвідали сквер трипільських скульптур, частина з яких є збільшеними копіями давніх оригіналів – здатні розкрити чимало таємниць, пов’язаних зі світоглядом та менталітетом давніх мешканців цих територій.

Екскурсанти завітали і в історичну місцевість Липки, що отримала свою назву від прекрасної липової алеї – тільки вона й залишилася нині від колишньої родової садиби аристократів Долгоруких-Фадєєвих. Саме з цього місця, розташованого на високій дніпровській кручі, відкривається пречудова панорама могутнього Славутича з його мальовничими островами. За порадою гіда учасники поїздки уважно вдивлялися вдалину, на протилежний берег ріки, щоб побачити золоті куполи Свято-Преображенського храму, розташованого на крихітному острівці серед води. Історія цієї незвичайної архітектурної пам’ятки доволі драматична. Свого часу храм був затоплений водами Канівського водосховища, а нині – уже відроджений – став одним з найпривабливіших об’єктів для паломників і туристів. А ще – набрали в заготовлені завчасно пляшки живої та мертвої води, зупинившись біля цілющих джерел Ревуха в селі Уляники. Завдяки такому інтенсивному спілкуванню з природою та історією рідного краю учасникам подорожі вдалося хоча б ненадовго відволіктись від непростих повсякденних проблем, збагативши свою уяву незабутніми образами і враженнями.