Ви тут:
Суспільство Україна 

Бойовики не пускають спостерігачів СММ ОБСЄ на кордон з РФ, – Міноборони

Українська сторона СЦКК повідомляє, що збройні формування Російської Федерації та їхні найманці на Донбасі відмовляють спостерігачам СММ ОБСЄ у передбаченому Мандатом Місії доступі до контрольованих ними районів, особливо, коли йдеться про ділянки, прилеглі до кордону з Російською Федерацією. Про це повідомляє прес-служба Міноборони України.

За даними щоденного звіту СММ ОБСЄ, який опублікували 15 січня, в пунктах пропуску на кордоні з РФ біля Сєверного та Ізвариного, озброєні найманці російсько-окупаційних військ в черговий раз наказали патрулю Місії, який проводив верифікацію цивільного населення щодо переміщення через кордон, залишити зазначені райони.

Подібні факти не допуску спостерігачів СММ у цих районах вже відзначалися раніше у щоденних звітах Місії ОБСЄ. У першому випадку відмови було зафіксовано у щоденному звіті від 17 та 31 грудня 2018 року. У другому — від 27 грудня 2018 року та 4 січня поточного року.

“Українська сторона СЦКК вважає: перешкоджання діяльності СММ ОБСЄ свідчить про те, що найманці збройних формувань Російської Федерації намагаються приховати деякі факти своєї окупаційної діяльності від міжнародних спостерігачів, забороняючи їм здійснювати моніторинг згідно з Мандатом Місії”, – йдеться у повідомленні.