Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Завтра до Свято-Успенського собору м. Полтави передадуть Вифлеємський Вогонь миру

У понеділок, 17 грудня, полтавські пластуни отримали Вифлеємський Вогонь Миру. Його привезли із Києва друзі з Диканьського району – волонтери громадської організації “Зелене серце”, повідомили на сторінці “Пласт Полтава”.

А 19 грудня усіх полтавців запрошують о 10.30 на передачу Вогню громаді міста. Церемонія поширення Світла з Вифлеєму відбуватиметься у Свято-Успенському кафедральному соборі.

«Вифлеємський Вогонь Миру» — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Вперше Вогонь до України потрапив у 1992 року. Відтоді щороку пластуни передають його українській громаді, церквам, несуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки. А з початком бойових дій на Сході України пластуни поширюють вифлеємське світло на передових позиціях української армії, військові лікарні у зоні проведення ООС і серед місцевих громад.

Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна погасити. Щороку акцію передачі священного сяйва благословляють Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Римо-Католицька Церква в Україні.

Система Orphus