Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Загальній декларації прав людини виповнюється 70 років

«Всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності та правах», – саме з цих слів розпочинається перша стаття Загальної декларації прав людини, ухваленої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року. Після Другої світової війни декларація стала першим обов’язковим міжнародним договором про права людини, в якому було заявлено про те, що сьогодні сприймається як належне – визнання гідності, яка властива всім членам людської сім’ї, і рівних та невід’ємних їх прав є основою свободи, справедливості та загального миру. Над її текстом працювали країни-члени ООН. Права людини проголосили спільним ідеалом, якого мають прагнути всі народи та нації. Цей документ називають «світовою конституцією людства в ХХІ столітті».

Загальна декларація прав не є юридично обов’язковим документом, проте відображає загальну домовленість народів світу і є моральним зобов’язанням для членів міжнародного співтовариства. Це дає підстави використовувати Декларацію в юридичному та політичному плані на міжнародному та загальнонаціональному рівні.  Вона складається з 30 статей, які лягли в основу багатьох міжнародних договорів, регіональних документів по правах людини, національних конституцій та інших законів. В преамбулі декларації, уряди взяли зобов’язання забезпечити загальне та ефективне визнання і дотримання прав людини.  

«Кожна людина має право на життя, на свободу і на особисту недоторканність.  Ніхто не повинен бути в рабстві або у підневільному стані», – саме ці рядки з Загальної декларації прав людини нині актуальні, як ніколи. Україна потерпає від східного агресора. Наші хлопці гідно боронять Батьківщину. Протистояння України й Росії – це протистояння двох світів, які ідеологічно, світоглядно відмінні між собою. Для України права людини, свобода і гідність є  найвищою цінністю, чого не скажеш про нашого східного сусіда.

Перед країною сьогодні постають нові виклики: визволення політв’язнів та військовополонених, що перебувають в російських тюрмах, звільнення окупованих територій та анексованого Криму. Вони об’єднали українців. Це наша боротьба за незалежність, за гідність та за дотримання прав людини.

Система Orphus