Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

За участі полтавців у Харкові презентували книгу спогадів про Революцію Гідності

У Харківському літературному музеї Український інститут національної пам’яті (УІНП) провів презентацію книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір». У заході взяли участь активісти полтавського Автомайдану на чолі з його фундатором і очільником Андрієм Барановим. Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook Тетяна Привалко, модератор презентації, координатор регіональних записів проекту «Майдан: усна історія».

 УІНП упродовж п’яти років реалізує проект «Майдан: усна історія». Його метою є збереження пам’яті про Революцію Гідності, вшанування учасників подій, Героїв Небесної Сотні. Задля цього здійснено усно-історичне опитування очевидців та учасників масових протестних акцій, що проходили у столиці та регіонах, зокрема й на Полтавщині.

На основі записаних інтерв’ю формується архів усної історії, а також підготовлено серію друкованих видань «Майдан від першої особи». У 2015 р. вийшов випуск «45 історій Революції Гідності», у 2016 р. – «Мистецтво на барикадах».

За словами Тетяни Привалко,  «Майдан від першої особи. Регіональний вимір» є третім випуском серії. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а протестні рухи в областях – на її периферії. Заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище і покликаний збірник.

Випуск складається з 25 розділів, розташованих в алфавітному порядку, – за кількістю регіонів України. У 2017 році вийшла перша частина випуску (від Автономної Республіки Крим до Луганської області). Цього року видано другу частину з розділами про решту областей, в тому числі й про події у Харківській області. До створення книги долучилися й полтавці. Зокрема, до збірки увійшли й спогади очільника Полтавського Автомайдану Андрія Баранова, який виступив перед учасниками презентації у Харкові.

Також до участі у презентації в Харкові запросили інтерв’юерів, координаторів збору усних свідчень, оповідачів з Харківської, Сумської, Луганської, Донецької та Полтавської областей. Хроніку подій Революції Гідності  на Полтавщині уклав для книги історик, один із лідерів Полтавського майдану, перший заступник голови Полтавського обласного об’єднання товариства «Просвіта» Олег Пустовгар. Він також координував запис спогадів і свідчень.

Система Orphus