Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

З початку року правоохоронці Полтавщини склали понад 2 тисячі адмінпротоколів за вчинення домашнього насильства

Сьогодні у приміщенні Головного управління Національної поліції в Полтавської області відбувся круглий стіл за участі керівництва поліції Полтавщини, представників прокуратури області, Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавського міськвиконкому та громадськості, інформує прес-служба ГУ НП в Полтавській області.

Учасники обговорювали, яким чином на Полтавщині реалізовуються норми Закону України “Про запобігання та протидію домашньому насильству”, що зроблено службами для превенції цього виду правопорушень, як удосконалити механізм попередження, виявлення та протидії насильства в сім’ях.

Заступник начальника поліції Полтавщини Денис Захарченко зупинився на основних аспектах Закону.

Начальник відділу дільничних інспекторів поліції Полтавської області Жанна Ахіджанян навела статистичні дані. Повідомила, що на обліку у поліції станом на 1-ше грудня перебували 1579 сімейних кривдників. З них 1472 – чоловіки, 103 – жінки та 4 – неповнолітні. З початку 2018 року працівниками превенції складено понад 2 тисячі адміністративних протоколів за вчинення домашнього насильства. Всього на сімейних кривдників судом накладено штрафів на суму понад 126 тисяч гривень.

Заступник начальника відділу слідчого управління поліції області Артем Приходченко розповів, що із січня 2019 року умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства, буде кримінально покаране.

На заході про проведену упродовж року роботу інформували директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко, т.в.о. начальника служби у справах дітей ОДА Ірина Фоменко, директор Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Півень, головний спеціаліст управління у справах сім’ї молоді та спорту ОДА Ганна Шпортун, начальник відділу ювенальної превенції поліції Полтавщини Ірина Карюк, представники БО “Світло Надії” Олена Чикурова та Вікторія Лоза, представник прокуратури Полтавської області Наталія Ольшанська та Управління охорони здоров’я Полтавського міськвиконкому Антоніна Квачан.

Учасники у форматі діалогу обговорювали деталі реалізації Закону на практиці та про труднощі, які виникають у роботі. Спільно намітили шляхи їх вирішення.

“Представники влади домовилися об’єднати свої зусилля та налагодити системну роботу для захисту тих, хто потерпає від домашнього насилля. Учасники закликали жертв не мовчати та не приховувати факти насильства. Про всі випадки слід негайно повідомити до поліції для належного реагування та вживання комплексу необхідних заходів”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: