Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Які щеплення потрібно зробити дорослим, окрім планових

Більшість людей переконані, що якщо вони зробили щеплення в дитинстві та ще й кожні 10 років вакцинуєтеся від дифтерії й правця, то більше щеплень робити не потрібно.
Мова йде про вакцини, які не входять до національного Календаря профілактичних щеплень та не закуповуються державою за кошти платників податків. Але їх можна придбати самостійно в аптеці.

1. Щороку потрібно робити щеплення проти грипу

Бажано робити його на початку епідсезону, але якщо не встигли — не пізно вакцинуватися є аж до кінця активності захворювання, тобто до весни, – розповідає в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Така вакцинація рекомендована тим людям, які належать до груп ризику:

• вагітним на будь-якому терміні вагітності;
• дітям від 6 місяців до 5 років;
• людям з 65 років;
• людям із хронічними захворюваннями (серцево-судинні хвороби, діабет, ожиріння, хронічні хвороби легень, астма тощо);
• люди, які у професійному житті можуть часто контактувати з людьми, які захворіли на грип, зокрема, медичні працівники.

2. Щеплення проти вірусу папіломи людини

Папіломавірус людини дуже поширений та передається через статевий контакт. Інфекція викликає рак шийки матки — один із найпоширеніших видів раку. Для захисту від папіломавірусної інфекції, залежно від типу вакцини, потрібно ввести 2–3 дози вакцини.

3. Щеплення проти гепатиту A

Спалахи гепатиту A можуть виникати в Україні через забруднення води. Тому важливо, щоб вакцинувалися, як діти, так і дорослі. Обов’язково потрібно зробити щеплення, якщо ви збираєтеся відвідати країни Африки, Азії і Південної Америки. Дітям від 1 року та дорослим вводять 2 дози вакцини від гепатиту A.

Щоби дізнатися, де отримати щеплення, як зберігати вакцину до того, як вас вакцинують, й коли і як її краще робити — обов’язково проконсультуйтеся з вашим сімейним лікарем, – радить Супрун.

Система Orphus