Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Як це було 5 років тому: Новий рік на Полтавському євромайдані

Продовжуємо публікувати хроніку подій на Полтавському євромайдані. Так, полтавські прихильники євроінтеграції зустріли Новий рік на майдані біля ОДА.

З 11-ої вечора до 2-ої год. ночі тривали  урочистості. Звели  сцену, забезпечили потужне світло і звук, прикрасили ялинку побажаннями Януковичу якнайшвидшої відставки. З роллю діда Мороза впорався відомий в Україні футбольний телекоментатор Олександр Тингаєв, а вів дійство  ведучий радіо «Ваша хвиля» Володимир Голубничий.

“…Ми публічно озвучили, що протести не припинятимуться навіть на Новий рік, і тому вирішили провести новорічну ніч на полтавському Євромайдані. Це був перший Новий рік, який я зустрічав не вдома, не з дружиною, не з мамою, не із сім’єю. Ми підійшли до його організації, я вважаю, креативно. Розроблення сценарію взяв на себе Євген Лопушинський, який був модератором багатьох мітингів полтавського Майдану. Дуже багато зробив для фінансування цієї новорічної ночі приватний підприємець Андрій Баранов. Тобто це був і мітинг, але більше це був такий концерт, концерт полтавських виконавців”, – згадує член президії ради полтавського Майдану Олег Пустовгар.

Концертну програму відкрив лідер гурту «Пан Коцький» Олександр Коба. Новорічні пісні виконували лауреатки всеукраїнських та міжнародних вокальних конкурсів Ольга Івахно та Лариса Борисенко. У запису звучали новорічні хіти українських гуртів «Мандри», «ТІК».

 

Опівночі всі присутні зустріли Новий рік виконанням Державного гімну та відкоркували безалкогольне шампанське. З новорічними вітаннями виступили: автор ідеї і менеджер проекту «Новий рік на Полтавському Майдані», голова ГО «Сила громади» Андрій Баранов, народний депутат Валерій Головко, голова Полтавської обласної організації «За Україну!» Олег Пустовгар, представник руху «Ми – європейці!» Ігор Кіянчук, автор слів відомої пісні «Вітя, чао!» Ірина Земляна, голова обласного відділу «Союзу Українок» Оксана Калинич, голова міської організації ВО «Свобода» Юліан Матвійчук. Громада Свято-Миколаївського храму УПЦ Київського Патріархату пригощала  бутербродами та  капусняком. Близько 2-ої ночі пролунав феєрверк.

Надвечір 1 січня патріотично налаштовані активісти Полтавського Майдану   провели смолоскипну ходу на честь дня народження Степана Бандери. Близько ста осіб різного віку пройшли від підземного переходу «Злато місто» до пам’ятника козакам-мазепинцям, вигукуючи гасла. Біля пам’ятника виступили представник «Студентської Свободи» Юліан Матвійчук, нардеп Юрій Бублик, голова ПОО «За Україну!» Олег Пустовгар. Оратори порівнювали боротьбу ОУН-УПА з нинішніми революційними подіями і наполягали на державному визнанні борців за незалежність. На честь Степана Бандери  влаштували  феєрверк.

Фото Ігоря Кіянчука, Вікторії Родічевої

Система Orphus