Ви тут:
Полтавщина прес-онлайн-конференція Суспільство 

Як розмитнити автомобіль, – розповів перший заступник начальника  Полтавської митниці ДФС Василь Воронько

На актуальні питання розмитнення автомобілів ввезених  в Україну з закордону  відповів під час Інтернет-конференції  в ОКІА «Новини Полтавщини» перший заступник начальника  Полтавської митниці ДФС Василь Воронько.

Планую придбати легковий автомобіль за кордоном. Які документи потрібно подати для митного оформлення автомобіля під час ввезення його в Україну?

Необхідно подати такі документи:

– митну декларацію на транспортний засіб (оформлюється митним брокером);

– реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, це технічний паспорт);

– документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (як правило, це доручення);

рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (можливо, це буде один і той же документ, що підтверджує право власності).

Чи має значення, в якій саме митниці розмитнювати автомобіль, що ввезений в Україну раніше?

Митне оформлення автомобіля можна здійснити в будь-якій митниці України. Адреси та реквізити  митниць можна знайти на офіційному        веб-порталі ДФС України.

Чи має право громадянин скористатися знижкою протягом 90 днів на 2 автомобілі?

Ні, знижка протягом 90 днів (тобто, коефіцієнт 0,5 при сплаті акцизного податку) може бути застосована при оформленні громадянином лише одного легкового транспортного засобу.

Чи можна скористатися знижкою, встановленою новим законодавством, та повернути вже сплачені платежі, якщо автомобіль був розмитнений раніше?

Ні, один транспортний засіб може бути оформлений тільки один раз. Якщо автомобіль вже був оформлений митницею раніше та сплачені платежі, то оформити цей же автомобіль ще раз і скористатись знижкою (коефіцієнт 0,5) неможливо.

Чи обов’язково сплачувати залогові платежі, якщо громадянином прийнято рішення про ввезення автомобіля в Україну в режимі «імпорт»?

У випадку якщо громадянином прийнято рішення про ввезення автомобіля (легковий автомобіль, код 8703 за УКТ ЗЕД), то подання попередньої митної декларації та гарантування сплати митних платежів є обов’язковими. В такому випадку застосування грошової застави є тільки одним із видів забезпечення сплати митних платежів, хоча можуть бути обраними й інші види гарантування.

Грошова застава як обов’язковий вид гарантії застосовується тільки у випадку транзитного переміщення резидентом України транспортного засобу, що знаходиться на постійній реєстрації за межами України.

Чи обов’язково при оформленні автомобіля на митниці користуватися послугами митного брокера, адже його послуги коштують не дешево?

Громадянин має право самостійно заповнити митну декларацію та подати необхідні документи (законодавством це не забороняється).

При цьому слід врахувати, що заповнення митної декларації потребує спеціальних знань та певного програмного забезпечення. Крім того, паперова митна декларація повинна обов’язково супроводжуватись її електронною копією. Тому, з метою недопущення помилок, краще звернутися до митного брокера, оскільки невірне заповнення митної декларації може призвести до ряду неприємностей (аж до складання протоколу про порушення митних правил).

Де знайти кваліфікованого митного брокера, якому можна довіряти?

Інформація про митних брокерів постійно оновлюється та розміщується на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у рубриці „Реєстри” за посиланням http://sfs.gov.ua/dovidniki–reestri–perelik/reestri/

За порушення терміну перебування на території України транзитного автомобіля громадянин був притягнутий до відповідальності та сплатив штраф. Чи можна зарахувати сплачену суму штрафу  в рахунок добровільного платежу за новим законодавством?

Сплата штрафу при порушенні громадянином митних правил не звільняє цього громадина від виконання взятих на себе зобов’язань щодо дотримання митного режиму.

Якщо після сплати штрафу транспортний засіб, ввезений в режимі транзиту або тимчасового ввезення, продовжує перебувати на території України, є підстави вважати, що цей автомобіль продовжує перебувати в Україні з порушенням митного законодавства.

Новим Законом передбачено, що, не зважаючи на сплачений раніше штраф, добровільна сплата коштів в розмірі 8500 грн. (яка не є штрафом), є обов’язковою при оформленні в режим імпорту транспортного засобу, щодо якого порушено строки та умови режимів транзиту чи тимчасового ввезення.

Від чого залежать розміри сум ПДВ та мита, які сплачуються при розмитненні автомобіля?

Суми ПДВ та мита залежать від вартості придбаного громадянином автомобіля, яка повинна бути підтверджена документально.

Документами, що підтверджують вартість придбаного автомобіля, є :

договір купівлі-продажу; інвойс; банківські або інші платіжні документи;

експортна декларація;

довідкова інформація щодо вартості аналогічних транспортних засобів у країні експорту.

У цих документах повинні бути зазначені дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна автомобіля, його модель, рік виготовлення, а також ім’я, та прізвище особи, якій продано автомобіль.

У разі підстав вважати, що заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності вищевказаних документів, митниця ДФС визначає вартість автомобіля самостійно.

Система Orphus