Ви тут:
PROвсе Споживач Суспільство 

Як правильно вибрати червону ікру

За різними підрахунками, до 60% червоної ікри, що продається в Україні, є контрафактною. Попри це вона має постійний попит. Червона ікра мало того, що просто смачна, це дуже цінний продукт з живильною точки зору. У ній містяться жири, вітаміни і мінерали, а також близько 30% білка, який легко засвоюється організмом і за цими ознаками перевершує багато продуктів, в тому числі і м’ясо. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Асоціації рибалок України.

При покупці червоної ікри потрібно бути уважним, щоб контрафактний товар не зіпсував святкового настрою.

“Візьміть баночку в руки і потрясіть. Всередині щось булькає? Від покупки краще утриматися. Якісна зерниста червона ікра заповнює баночку щільно і без пустот. Зверніть увагу на дату упаковки ікри. Видобуток червоної ікри ведеться в липні-серпні. Якщо на кришці вказано будь-який інший місяць, значить, солили ікру морожену, або фасували вироблену раніше. У будь-якому випадку якість червоної ікри буде не на висоті”, – дає поради голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.

Натисніть на кришку банки пальцем. Вона не повинна проминатися і ні в якому разі не повинна бути роздутою. При покупці ікри в банках необхідно знайти дату виготовлення. Вибиті цифри повинні бути опуклими (заводська банка), а не втиснутими, що має викликати підозру. Етикетка повинна бути акуратно приклеєна. Контрафактну банку з червоною ікрою видає неякісна поліграфія та відсутність на етикетці докладної інформації про продукт та виробника. Краще купувати ікру в скляній, а не металевій тарі. Прозоре скло дозволяє розглянути колір, розмір і якість зерна. Якщо ікра виглядає так, ніби покрита інеєм, вона фальшива. Крім того, скляна тара – хімічно нейтральна і в ній не відбувається процес окислення.

При покупці вагового продукту зверніть увагу на крихкість зерна. Ікринки повинні легко відділятися один від одного і не приставати до лопатки. Якщо ікра більше схожий на злиплу безформну масу, йдіть в інший магазин. Перед покупкою обов’язково поцікавтеся у продавця, коли була відкрита ємність. В основному на вагу надходить ікра в пластикових ємностях від 0,5 до 5 кг. Це швидкопсувний продукт, після відкриття ємності термін його зберігання 24 години. Для продовження її придатності недобросовісні продавці додають в ікру емульгатори на основі формальдегідів. Корисний продукт після таких маніпуляцій може стати небезпечним для здоров’я.

Якщо купуєте ікру на вагу не в великому гіпермаркеті, врахуйте, що продавці дуже часто ставлять перед собою завдання освіжити прострочений продукт. Для цього використовують марганцівку, рослинні масла, аскорбінову кислоту, мінеральну воду. Потрібно взяти кілька ікринок і помацати їх пальцями. Якщо використовувалося масло, відчуєте, як вони будуть ковзати, помітите властивий маслу блиск.

Різкий гіркий смак може говорити про неправильне використання консервантів. Таку ікру краще не вживати. Харчова добавка Е-239 – небезпечний для здоров’я токсичний консервант уротропін. При використанні консервантів Е-200 і Е-211 продукт вважається більш безпечним. Концентрація кожного консерванту не повинна перевищувати 0,1%. Якщо в ікрі містяться смакові добавки та барвники, до неї потрібно поставитися з подвійним побоюванням, так як ці речовини в основному використовуються для того, щоб приховати всі недоліки.

Штучна ікра виготовляється, як правило, з желатину або водоростей, відрізняється сильною пружністю, і, якщо придивитися, у неї відсутня ядро ​​- вона однотонна.

Відтінки червоної ікри безпосередньо залежать від виду риби. Найсмачніша – кетова. Колір її оранжевий з червоним проблиском, ікринки досить дрібні, плівка тонка і еластична. Якщо ікра зовсім бліда або жовта, значить, вона перезріла і втратила смак.

Друге місце у горбуші. Її ікринки оранжевого і світло-оранжевого кольору. Темно-червона ікра нерки за своєрідний смак отримала у нашого споживача “бронзу”, а ось європейці, навпаки, вважають її найкращою.

Якісна червона ікра злегка пахне свіжою рибою. У штучної в якості аромату використовують оселедцеві молоки, тому підробку видає сильний рибний запах. На смак вона жорстка і дуже солона.

Якщо сумніваєтеся, яку ікру купили – справжню чи штучну, проведіть нехитрий експеримент. Киньте 2-3 ікринки в склянку з гарячою водою: штучна ікра в окропі розчиниться. Відкриту баночку тримайте в холодильнику не довше 4-5 днів. Ні в якому разі не ставте в морозильник, інакше зерна полопаються і перетворяться в пюре.

Якісна хороша ікра має однорідний колір та не пересолена. Ікринки не повинні бути злиплими, засохлими і без оболонки. Слід вибирати ікру першого сорту. Це гарантія того, що в банку ікра тільки одного виду риби, все ікринки приблизно однакового діаметра, без пошкоджень і пружні. Кількість солі не повинно перевищувати 4-6%.

Ідеальні умови зберігання – від мінус 2 до мінус 6 градусів. Щоб зменшити висихання ікри, тримайте її завжди в закритій ємності. Також можна налити тонкий шар рослинного масла для посилення захисту.

“Різниця в ціні різних видів ікри пояснюється не відмінністю їх поживних і смакових властивостей (вони приблизно однакові), а складністю видобутку. Наприклад, чорна ікра дорожча за червону тільки через те, що її в природі менше. Осетрові важче видобуваються, ікру вони можуть давати, тільки коли досягають 10-річного віку. А золотиста царська ікра (має янтарний колір) видобувається з осетрових старше 60 років”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus