Ви тут:
Суспільство Україна 

Вступив у силу Закон про перейменування УПЦ (МП)

Законопроект № 5309 про перейменування релігійних організацій, центр яких знаходиться в країні-агресорі, офіційно вступив у дію. Відповідно до норм ухваленого документу, закон вступає в силу з моменту його публікації в офіційному парламентському виданні «Голос України». Текст закону було опубліковано 26 грудня 2018 року.

Відтепер державний орган у справах релігій – Департамент з питань релігій та національностей – має  провести релігієзнавчу експертизу, яка визначить які саме релігійні організації підпадають під дію цієї норми. Результати експертизи друкуватимуться в офіційному виданню «Урядовий кур’єр». Протягом 9 місяців громади повинні змінити свою назву та подати відповідні документи до органів державної влади. В інакшому випадку статут відповідної релігійної організації втратить чинність у частині, якою визначається її повна офіційна назва.

Водночас в УПЦ МП заявили, що звернуться до Конституційного суду через закон, який зобов’язує її вказувати приналежність до РПЦ, повідомляє Релгійно-інформаційна служба України.

Система Orphus