Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Вчені пояснили, чому люди бачать “мушки” перед очима

Часто люди скаржаться на те, що бачать перед очима дрібні частинки, які плавають, – так звані мушки. Насправді вони бачать Muscae valitantes – найдрібніші частинки, які плавають усередині склоподібного тіла очей.

Ними можуть бути частинки білка, еритроцити або крихітні фрагменти тканин. У зв’язку з тим, то такі частинки в прозорій гелеподібній речовині склоподібного тіла плавають в підвішеному стані, вони рухаються одночасно з рухом очей, тому людині здається, що вони трохи відлітають кудись у сторону.

Зазвичай, мушки перед очима люди не помічають, оскільки мозок просто їх ігнорує, але чим вони ближче знаходяться до сітківки ока, тим стають більш видимими. Найбільш помітними мушки стають тоді, якщо дивитися на щось яскраве та однорідне за кольором, наприклад, на ясне небо, порожній білий екран монітора та покриту снігом землю. Через однорідність та високу яскравість мушки простіше побачити. Адже, якщо дивитеся на щось яскраве зіниці звужуються та об’єкти стають чіткішими в склоподібному тілі, яке є гелеподібною прозорою речовиною, яка заповнює простір в оці між кришталиком та сітківкою. Займає близько 2/3 обсягу очного яблука. 

Велика кількість мушок перед очима може вказувати про хворобу, яку необхідно лікувати. Проте, часто це лише оптичне явище, яке проявляється внаслідок звичайних фізіологічних процесів, які відбуваються в нашому організмі. 

За матеріалами Opticlub

поширити новину: