Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство Україна 

Вакцинація — найбільш дієвий засіб захисту від грипу, – Уляна Супрун

Від грипу потрібно вакцинуватися щороку за відсутності протипоказань.

Робити це можна протягом всього епідсезону — з осені й до весни. Звісно, краще зробити щеплення якомога раніше. Вакцинація — найбільш дієвий засіб захисту від хвороби, – наголошує в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Зазвичай імунітет формується протягом 2-3-х тижнів після вакцинації. Якщо в цей період людина заразиться вірусом грипу, то захворіти можна. Тому так важливо не затягувати з вакцинацією і зробити щеплення якнайшвидше до початку епідемії.

Зараз епідемії грипу в країні ще немає. За минулий тиждень на грип та ГРВІ захворіли понад 213 тисяч людей. Епідемічні пороги перевищено в 9 областях, – додає Супрун.

Якщо ви ще не отримали свій захист від грипу — вакцинуйтесь. Зараз є достатньо якісних та безпечних вакцин. Вже понад 138 тисяч українців зробили щеплення від грипу.

Особливо важливо захиститись від хвороби усім, хто відноситься до груп ризику: медпрацівникам, людям літнього віку, вагітним, вчителям, усім, хто працює в місці великого скупчення людей та пацієнтам з хронічними хворобами. Якщо у вас є будь-які запитання щодо вакцинації від грипу та протипоказань — поговоріть зі своїм сімейним лікарем.

Ще кілька порад для захисту

-Часто та ретельно мийте руки.
-Завжди провітрюйте приміщення та за можливості проводьте більше часу на свіжому повітрі.
Намагайтесь менше часу перебувати в місцях великого скупчення людей.
-Збалансовано харчуйтесь, повноцінно спіть та залишайтесь фізично активні — це також ефективна профілактика хвороб.
– Залишайтеся вдома, якщо захворіли. Так ви зможете захистити себе від ускладнень, які може спричинити хвороба, та не передасте інфекцію іншим.

Система Orphus