Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні створять нову систему реабілітації жертв політичних репресій

Набрали чинності Положення про Національну комісію з реабілітації та Типове положення про регіональну комісію з реабілітації, розроблені Українським інститутом національної пам’яті.

Відповідно до прикінцевих та перехідних положень Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», Український інститут національної пам’яті та обласні державні адміністрації мають створити комісії протягом 3 місяців з моменту затвердження і реєстрації зазначених положень. Уже найближчим часом досі нереабілітовані жертви комуністичних репресій зможуть відновити свої права і репутацію.

“Зі створенням комісій з реабілітації багато осіб, що були репресовані комуністичним тоталітарним режимом, отримають реальну можливість добитися історичної справедливості. Репресовані та їх сім’ї, які раніше не могли бути реабілітованими через застарілі норми закону, тепер потрапляють у категорію осіб, що мають  на це право”, – пояснив Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Нова редакція Закону дає шанс на реабілітацію та відновлення історичної справедливості новим категоріям репресованих, передбачає створення двоступеневої системи комісії з реабілітації у складі Національної комісії з реабілітації при Українському інституті національної пам’яті та регіональних комісій при обласних державних адміністраціях. Для запуску їх роботи за новою процедурою були необхідні лише відповідні положення.