Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні на 98% завершено черговий призов на строкову військову службу

В Україні на 98% завершено черговий призов на строкову військову службу. На цьому10 грудня, під час брифінгу для представників ЗМІ наголосив начальник Головного управління персоналу – заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Артур Артеменко.

Відповідно до Указу Президента України в Україні майже завершено черговий призов на строкову військову службу.

Призовними комісіями у війська відправлено 17 тис. 620 призовників, 98 % від плану. Решта 340 призовників буде відправлено за графіком на протязі тижня, повідомляють у Міноборони.

Під час кожної призовної кампанії призовними комісіями охоплюється (викликається) значна кількість осіб призовного віку з метою:

уточнення (надання) відстрочок від призову передбачених законодавством;

перевірки стану здоров’я (проведення медичних обстежень);

вивчення рівня освіти та інших особистих якостей;

включення до складу команд на відправку призваних осіб.

Призовними комісіями, проводиться системна профілактично-роз’яснювальна робота про відповідальність призовників за порушення законодавства України щодо виконання військового обов’язку.

Також начальник Головного управління персоналу – заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Артур Артеменко нагадав про соціальні гарантії для громадян, призваних на строкову військову службу:

при призові їм виплачується грошова допомога у розмірі двох мінімальних заробітних плат (3,5 тис. гривень);

військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу  згідно встановленим норм;

їм виплачується щомісяця 350 – 700 грн. (від в/звання та посади) на додаткові особисті потреби;

при звільненні в запас їм виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 2 800 – до 5 600 грн.);

Довідково. Для в/службовців з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів (від 4 200 – до 8 400 грн.)

Їм надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад);

час проходження строкової в/служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;

за ними зберігаються робоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову.

Через недотримання часткою громадян військового обов’язку (правил військового обліку, відмова від отримання повістки, неприбуття за повісткою),  Головами районних призовних комісій приймаються відповідні рішення та здійснюються спільно через представників Національної поліції України, за участю військових комісаріатів, заходи стосовно організації розшуку та доставки на призовні дільниці призовників, які ухиляються від військової служби відповідно до вимог встановлених законодавством (ст. 38 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” – розшук, затримання та доставка).

За порушення правил військового обліку, неявку за викликом на призовну комісію (до військового комісаріату) без поважних причин, призовники притягуються до адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством.

Також начальник Головного управління персоналу – заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенант Артур Артеменко повідомив, що випадки, які трапились нещодавно, коли окремі посадові особи перевіряли документи під виглядом мобілізації громадян до лав ЗС України на вулицях Києва та Рівного, поодинокі.

Посадові особи, які призвели до таких випадків – військові комісари та працівники військкоматів вже покарані, до них вжито дисциплінарних заходів, – наголосив він.

Система Orphus