Ви тут:
PROвсе Суспільство 

В Норвегії започаткували рух зі збирання недопалків

У прагненні очистити своє місто від недопалків жителі норвезької столиці Осло започаткували рух збирання недопалків, повідомляє сайт “Радіо Свобода”. Недопалок є найменш помітним та найбільш забруднювальним елементом сміття. Недопалки осідають на поверхні ґрунтів, дні річок та океанів.

«Мало хто замислюється, над цим, але сигаретний фільтр на 95% відсотків складається з пластику. Якщо уважно його роздивитися – це тисячі полімерних часточок. Вони потрапляють у землю та водойми. Риба це з’їдає. І потім це потрапляє до нас на стіл», – розповідає учасниця руху «Без недопалків», місцева еко-активістка Андреа Стурхеуґ.

За даними міжнародної прибережної очисної служби Ocean Conservancy, протягом останніх 32 років серед предметів сміття, яке найчастіше трапляється на берегових лініях та у водоймах, недопалків найбільше. За кількістю зібраного непотребу вони випереджають пластикові пляшки та трубочки, пакунки від їжі, поліетиленові кульки.

Недопалки не розкладаються до кінця, бо містять мікропластик. Частковий процес розпаду триває від 3 до 15 років, залежно від умов. За цей час недопалки встигають потрапити до шлунків тварин та риб, і нерідко стають причиною їхньої смерті.

Система Orphus