Ви тут:
Суспільство Україна 

Уряд підтримав заборону використання диких тварин у цирках

Кабінет Міністрів розглянув та схвалив запропоновані Мінприроди зміни до законодавства із захисту тварин від жорстокого поводження.

Зокрема, ініційований Мінприроди законопроект № 9362 забороняє використовувати диких тварин у цирках. Тепер законопроект мають розглянути українські депутати на засіданні Верховної ради.

«Уряд підтримав наш законопроект, який врегульовує ряд питань щодо захисту тварин від жорстокого поводження. Зокрема, і заборону використання диких тварин у цирках із перехідним періодом 5 років», – сказав Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Цей час знадобиться для вироблення механізму передачі диких тварин до природно-заповідного фонду та визначення місць подальшого проживання тварин.

«Ми не можемо в один день заборонити використання тварин, не подумавши, що буде з ними далі, хто їх буде утримувати та годувати. Україна не перша країна, яка проходить цей шлях. Я також розумію, що ми отримаємо великий спротив від людей, неготових відмовитися від експлуатації тварин у видовищах. Ми готові до цього протистояння”. 

Офіційно виступи диких тварин у цирках заборонені у таких країнах як Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Данія, Латвія, Голландія, Румунія, Словенія, Фінляндія, Швеція. У Болівії, Греції, Данії, на Кіпрі та Мальті заборонені циркові виступи і диких, і свійських тварин. В Угорщині та Португалії забороно використання диких тварин в цирках, які включені в Список CITES I.

Система Orphus