Ви тут:
Прес-релізи Суспільство 

Українці отримають поштою три мільйони листівок про податки

Українцям відправлять Укрпоштою три мільйони листівок з інформацією про їхні податки. Активісти анонсували наступний етап всеукраїнської просвітницької кампанії “Ціна держави”.

5 грудня в Українському кризовому центрі голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін та експерт Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Микола Малуха презентували майбутні кроки всеукраїнської кампанії про податки, яку підтримує програма USAID «Долучайся!»

На листівках буде зображено скільки в середньому податків на рік сплачують українці та на які державні послуги вони йдуть.

Крім того на листівках вказана адреса сайту cost.ua, на якому кожен може легко перевірити скільки сплачує податків. Для цього треба перейти на сайт та ввести свою зарплату.

“Ми хочемо донести до всіх українців, що до 50% зароблених ними коштів йдуть на оплату послуг державі. Ніяких безкоштовних послуг не існує, адже щороку кожен українець в середньому сплачує понад 63 тисячі гривень на рік податками”, — зазначив Микола Малуха.

Активісти підвели також перші підсумки кампанії “Ціна держави” — результати всеукраїнського туру, у рамках якого експерти відвідали 15 міст України.

Під час туру активісти встановлювали на головних площах міст інформаційні виставки та пропонували громадянам порахувати свої податки, а також презентували журналістам результати експертного дослідження про податки громадян.

Так, саме платники податків найбільше фінансують державну казну України. Державний бюджет на 73% складається із податків, сплачених звичайними громадянами. Проте, згідно із даними соціологічного опитування GfK у травні-червні 2018 року, лише 9% українців знають про те, скільки податків сплачують.

“Сім’я із двох людей, які працюють, щороку віддає державі близько 5 тисяч доларів і частину з цих грошей крадуть. Лише встановлені НАБУ за 3,5 роки збитки від корупції — 200 млрд гривень. Якщо перевести в податки — це гроші, які сплачували до держбюджету мешканці такого міста, як Рівне, протягом 28 років”, — зазначив Віталій Шабунін.

Метою проекту “Ціна держави” є активізація громадян до контролю власних податків. Податки громадян є основним джерелом наповнення державного та місцевого бюджетів.

Важливим є формування розуміння, що корупція та розкрадання бюджетних коштів — це замах на власні гроші громадян, які вони чесно сплатили через свої податки.

Захід проводиться в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Система Orphus