Ви тут:
Суспільство Україна 

Українські вертолітники ООН евакуювали миротворця Республіки Малаві, який 16 діб виживав у джунглях (ФОТО)

Місія ООН зі стабілізації в ДР Конго спільно зі Збройними силами країни проводить широкомасштабну операцію проти незаконного збройного формування в регіоні Північне Ківу, який є зоною відповідальності також і українського національного контингенту. Про це повідомляє прес-служба Міноборони України.

В ході одного з бойових зіткнень миротворець з контингенту Республіки Малаві втратив зв’язок зі своїм підрозділом і в результаті чого опинився самотнім серед джунглів. Пошуково-рятувальні операції не давали результатів через надзвичайно щільну рослинність та складні погодні умови протягом 16 діб. На щастя, даний військовослужбовець не вдався до паніки, зберіг самоконтроль і зумів вийти на відкриту місцевість, де його було виявлено та оперативно евакуйовано екіпажем українського військового вертольоту.

Малавійцеві вдалось самотужки вижити протягом 16 діб серед джунглів завдяки підготовці, отриманій в його рідній країні, а також тренінгам, проведеним персоналом Місії безпосередньо в ДР Конго, які проводять з усіма без винятку миротворчими контингентами. Проблем зі здоров’ям, окрім сильного загального виснаження організму та незначних пошкоджень шкіряних покривів, під час первинного огляду не було виявлено. Українські військовослужбовці 18 окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації в ДР Конго, разом з медичним персоналом Південно-Африканської Республіки забезпечили екстрену медичну евакуацію миротворця до військового шпиталю в місті Гома. В подальшому, йому належить пройти повне медичне обстеження, проте на разі можна сказати, що його життю нічого не загрожує.

“Малавійський миротворець подякував екіпажеві українського вертольота і пообіцяв пам’ятати все своє життя про надану йому допомогу”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus