Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Українські науковці виготовили стаканчики з кавових вичавок

Сумські науковці навчилися виготовляти стаканчики з природніх матеріалів. Спеціальний розчин для біопластика та кавові вичавки – необхідні матеріали для виготовлення стаканчика.  Розчин нагріваютьдо необхідної температури, потім складові змішують.  Щоб створити один  стакан об’ємом 180 мл – потрібно приблизно 12 грамів вичавок.

«Ми з цим стартапом подавались на конкурс в Міністерство освіти і науки України у травні цього року. Сталося це випадково, бо формулу біопластику ми знайшли випадково у цій лабораторії. Біопластик – це складова пластику, яки є біорозкладним, складається з натуральних компонентів і не шкодить навколишньому середовищу», – розповів автор проекту, доцент кафедри харчових технологій Сумського аграрного університету Дмитро Бідюк.

Готову суміш заливають у спеціальну металеву форму для виготовлення стаканчика. У сушильній шафі форма перебуває близько години. Так виглядає кавовий стаканчик після первинної сушки. Для кінцевого результату потрібно досушувати виріб протягом кількох годин. А ось це готовий виріб. Його собівартість – 50 копійок.

Кавові стаканчики – це другий екологічний винахід сумських науковців за цей рік: у серпні вчені аграрного університету презентували виготовлені з полісахаридів органічні пакети – фуд біо пак. У продажу їх поки що немає. Наразі науковці працюють над їх вдосконаленням. Крім цього, вчені розробляють трубочки для напоїв – також з екологічної сировини.

Система Orphus