Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство 

У трьох ОТГ Полтавщини відбулись перші вибори

23 грудня в Україні відбулись вибори у новостворених ОТГ. Не залишилась осторонь цього процесу й Полтавщина. В області вибирали голів у Чорнухинській, Краснолуцькій та Опішнянській об’єднаних територіальних громадах. У перших двох перемогли представники від партії “БПП “Солідарність”. У третій – самовисуванець Микола Різник.

Як зазначив голова Полтавського обласного осередку партії “БПП “Солідарність” Андрій Пісоцький на сьогоднішній прес-конференції присвяченій підсумкам виборів у ОТГ, на Полтавщині вже створено 46 об’єднаних територіальних громад.

“Ці 46 ОТГ охопили майже 30 % площі та 26 % населення області. Завдяки ініціативі Президента, ця реформа сьогодні впроваджується й ми бачимо її результати. Вони полягають у позитивних фінансових показниках. Ми бачимо динаміку зростання місцевих бюджетів. У нас сьогодні відбулась децентралізація й дуже серйозні фінансові ресурси направлені саме до органів місцевого самоврядування зі зведеного бюджету, а це близько 50 % від загального бюджету. Сьогодні ОТГ мають прямі міжбюджетні фінансові відносини з Мінфіном. Вони на пряму отримують кошти, медичну, освітню й інфраструктурну субвенцію”.

Також, як повідомив Андрій Пісоцький, на виборах у Чорнухинській ОТГ переміг Олександр Василенко, якого підтримувала партія “БПП “Солідарність”. У цій об’єднаній територіальній громаді, ще залишається багато проблемних питань. Позитивним є те, що нового голову ОТГ підтримує більшість місцевих депутатів, а спільно можна подолати багато труднощів і створити гідні, комфортні умови для життя населення громади. Обласна влада завжди підтримує органи місцевого самоврядування в цьому напрямку.

“Нам вдалося вселити віру в людей на зміни на краще. Ми об’єднали майже весь Чорнухинський район. Депутати райради налаштовані на плідну співпрацю. Моя виборча кампанія йшла під гаслом “За Чорнухинський край”. Ми повинні займатися не політичними гаслами, а працювати на розвиток нашої громади. Безпосередньо найбільша підтримка була від партії “БПП “Солідарність”. Моя мета — це комфортне проживання людей, щоб Чорнухи посіли гідне місце за рівнем розвитку на Полтавщині”, — зазначив голова Чорнухинської ОТГ Олександр Василенко.

Система Orphus