Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтавській ОДА обговорили проблеми представників ромської національної (ФОТО)

«Права ромів області: проблеми, виклики, перспективи» – таку назву мала зустріч заступника голови Полтавської ОДА Миколи Білоконя, директора Департаменту культури і туризму Валентини Вождаєнко, керівників інших департаментів з представникам ГО «Миргородські Рома».

Ця громадська організація є одним із засновників Всеукраїнської коаліції ромських неурядових організацій, яку створили у 2015 році.

«Наша організація охоплює всю область. Займаємось культурними, гуманітарними та іншими питаннями. Одеса, Львів, Ужгород, Полтава, Черкаси, Харків, Чернігів, Запоріжжя — ті міста, які увійшли в коаліцію. Була створена для виконання «Стратегії 2020» та її контролю. Полтавська область, на щастя, не така як Львівська чи інші прикордонні області, там багато стихійних поселень і резонансів», – розповідає голова ГО «Миргородські Рома» Микола Чернявський.

Коаліція провела опитування у 8-ми областях України. Тому вдалось окреслити перелік проблем, з якими представники ромських національностей стикаються найбільше.

«Проводили опитування ромських організацій, людей, ЗМІ, щоб покращити становище ромської нацменшини у сфері дотримання прав і свобод людини, створення умов і протидії дискримінації, тому що це для нас дуже важливе питання. Представників ромської нацменшини краще захищають, ніж звичайних українців. 53,9% відповідей стосуються поганого матеріального становища ромів. У 22,9% роми не мали досвіду з порушенням власних прав, 36% стосуються порушень прав при отриманні соціальної допомоги, 35% – при пошуку роботи і працевлаштуванні, 37% – при оформленні документів. Найменше роми стикались з проблемами при здобутті освіти та здійснення підприємницької діяльності. Втім, наважливішими питаннями для ромів залишаються отримання соціальної допомоги, оформлення документів, пошуку роботи», – розповів представник організації Анатолій Ломовцев.

Водночас, по Полтавській області представники ромської нацменшини у відсотковому відношенні найменше стикаються з проблемами у плані оформленні документів.

Приміром, у службі у справах дітей наразі перебуває на обліку 42 дітей ромської національності. Зазначають, що кандидати в усиновлювачі насторожено відносяться до них.

«Національні меншини у нас стоять сьогодні питанням №1. Це державне завдання, департамент переймається проблемами і питаннями. Ми намагаємось допомагати. Проблеми є. Це опитування відображає не лише ромів, а й загальну картину нашого суспільства”, – зазначив Микола Білокінь.

«Ви гарна громадська організація, з якою дуже приємно працювати, бо не завжди люди активні. А часто буває так, що приходять і перекладають зону відповідальності на інших. Сподіваюсь, що зробимо певні напрацювання і врешті-решт дійдемо до єдиної стратегії, яку приймемо. Для нацменшин ми будемо проводити конкурс проектів на культурно-мистецькі заходи. Це буде можливість ОДА підтримувати вас. Перший крок буде зроблено», – запевнила Ваентина Вождаєнко.

поширити новину: