Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Полтавській митниці ДФС відбувся брифінг щодо порядку митного оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації

З 25 листопада 2018 року набрав чинності закон України від 08 листопада 2018 № 2612-VІІІ «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України», яким запроваджено зміни норм ввезення транспортних засобів на іноземній реєстрації (далі Закон).

З метою роз’яснення положень Закону з прадставниками ЗМІ спілкувався начальник відділу митного оформлення № 2 Полтавської митниці ДФС Ігор Безрук. Повідомляють у Головному управлінні ДФС у Полтавській області

Він зазначив, що змінами, внесеними до Митного кодексу України, для громадян-резидентів встановлено нові умови ввезення транспортних засобів.

Так, для тих громадян, які ввезли автомобіль з 1 січня 2015 року до набрання чинності законом, передбачено перехідний період 180 діб. Саме протягом цього часу громадяни мають можливість оформити свої транспортні засоби, які були ввезені на територію України протягом вказаного періоду і перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту. Оформлення відбувається відповідно до тимчасового порядку, який на сьогодні опрацьовується Кабінетом Міністрів України.

Слід також зазначити, що протягом 180 днів митне оформлення транспортних засобів, щодо яких недотримані строки та умови митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється за умови сплати митних платежів та добровільної сплати фізичною особою, яка є власником такого транспортного засобу або уповноважена розпоряджатися ним та декларує такий транспортний засіб, коштів у сумі, що дорівнює розміру 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (8500 грн).

Така сплата звільняє їх від адміністративної  відповідальності за недотримання вимог митних режимів при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією, строки та умови ввезення якого не дотримані. До 24 травня можна офіційно оформити автомобіль без штрафу, після цієї дати власників каратимуть.

«Поки існує 50-відсоткова пільга по акцизу, беріть документи, звертайтеся до митниці та оформлюйте свої автівки», – резюмував Ігор Безрук.

Крім того, громадяни України при ввезенні транспортного засобу в режимі тимчасового ввезення, який зареєстрований поза межами України, мають сплатити всі необхідні митні платежі. При цьому митні платежі не повертаються.

При переміщенні транспортного засобу громадянами-резидентами у режимі транзиту, сплачується грошова застава у розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких автомобілів на митну територію України з метою вільного обігу.

З метою надання громадянам консультацій щодо порядку митного оформлення транспортних засобів, переліку необхідних документів та інших норм, в Полтавській митниці ДФС діє телефонна лінія: (0532) 61-08-20. Відповідальний за надання консультацій по змінам в законодавстві щодо оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації – начальник відділу митного оформлення №2 Полтавської митниці ДФС(БЕЗРУК ІГОР ІВАНОВИЧ).

З переліком документів, які необхідні для процедури розмитнення можливо ознайомитися на відповідній сторінці субсайту територіальних органів ДФС у Полтавській області – poltava.sfs.gov.ua офіційного веб-порталу ДФС України, та на спеціальних стендах у місцях митного оформлення , адміністративній будівлі Полтавської митниці ДФС.

Система Orphus