Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві представили місцевий осередок антикорупційної ГО “Свідомі”

29 грудня у Полтаві відбулася презентація відкриття полтавського осередку антикорупційної громадської організації «Свідомі».

Голова правління організації «Свідомі», депутат Київської міськради Олег Петровець розповів, що ГО «Свідомі» – неприбуткова громадська організація, створена на хвилі Революції Гідності в 2014 році, глобальною місією якої є сприяння безповоротному «вимкненню корупції» в нашій країні шляхом «вмикання мізків» кожного члена українського суспільства. Вона об’єднала експертів, активістів і діячів різних напрямків задля здійснення системного антикорупційного контролю діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування та посадових осіб, а також приведення їх роботи у відповідність до закону та інтересів громадськості. 

«У Верховній Раді є антикорупційний комітет. За регламентом, кожен законопроект має проходити погодження у цьому комітеті, щоб потрапити у сесійну залу. У місцевих радах такої норми закону немає. Земельні, бюджетні, екологічні комісії «пробивають» свої проекти, не аналізуючи їх на наявність корупційної складової. У зв’язку з цим виникла ідея стоврити ГО, яка б робила громадську експертизу рішень, і доводила депутатам, які не розбираються у 90% випадків, за що вони голосують, що вони голосують за рішення, які містять у собі корупційну складову», – повідомив Олег Петровець.

За 4 роки «Свідомі» створили 5 регіональних осередків – у Києві, Львові, Одесі, Харкові, а тепер і в Полтаві. За цей час було відвідано понад 180 засідань комісій місцевих рад, на яких розглядалися питання, що могли містити в собі корупційну складову; заблоковано близько 300 проектів рішень місцевих рад, у яких було виявлено корупційну складову; виявлено понад 570 процедур державних закупівель, які були проведені з порушеннями законодавства. Таким чином вдалося вберегти близько 260 млн грн. від розкрадання; ініційовано понад 130 депутатських звернень. Тривалий час організація співпрацювала з Європейским Фондом підтримки демократії. 

«Полтава – один із найбагатших регіонів за кількістю надходжень до бюджету, адже поклади газу і нафти у регіоні найбільш зосереджені з-поміж усіх регіонів України. Якби кошти витрачалися без корупційної складової, то можна було б побачити надзвичайно потужний розвиток, в тому числі сільської місцевості. У полтавців за пріоритетністю на 4-5 місці боротьба з корупцією, тому ми вирішили створити громадський  осередок саме в Полтаві. З метою зменшення корупційної складової до такого рівня, щоб у чиновників відпало будь-яке бажання користуватися своїм службовим становищем задля власного збагачення».

Гість із Києва представив керівника регіонального офісу ГО «Свідомі» у Полтаві Дмитра Бондаревського.

.

Система Orphus