Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обговорили питання скорочення популяції безпритульних тварин

Сьогодні в приміщенні міськвиконкому відбулося засідання круглого столу щодо вирішення проблеми безпритульних тварин на вулицях міста.

Цього дня до Полтави завітав розробник онлайн-платформи Animal-id.info Віктор Копач аби презентувати цю платформу та розповісти про переваги її використання в питанні реєстрації тварин.

У засіданні круглого столу взяли участь представники міської влади та депутатського корпусу, лікарі-ветеринари, представники громадських та волонтерських організацій не лише з Полтави, але й області. Про це повідомили у Полтавській міській раді.

Депутат міської ради Майя Матвеєва, яка опікується питанням зниження популяції безхатніх тварин у місті, зауважила, що зустріч такого формату в Полтаві проходить вперше. Її головна мета – знайти такі методи, які дозволять якнайшвидше вирішити проблему безпритульних тварин:

– Протягом кількох років ми працюємо в напрямі скорочення популяції безпритульних тварин в Полтаві. Щоби дійсно скоротити їхню популяцію, до проблеми має бути комплексний підхід. Перш за все, необхідно активно провадити практику реєстрації тварин. У Полтаві уже реєструють домашніх тварин, але вона іде не такими темпами, як хотілося б.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олексій Чепурко розповів, що міська влада всіляко сприяє вирішенню питання зменшення популяції безпритульних тварин. Зокрема, у місті діє Програма поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у Полтаві:

– Наша задача – системно підходити до вирішення цієї проблеми. І ми в 2016 році почали роботу в цьому напрямі, – розповів Олексій Чепурко. – Наступного року також будемо закладати кошти і маємо надію, що депутати підтримають наші ініціативи.

Під час засідання Віктор Копач розповів про те, як діє Animal-id.info. Це міжнародна онлайн платформа, яка об’єднує дані про ідентифікованих тварин, їх власників та організацій, які працюють з тваринами. Система генерує великі дані і надає можливість муніципалітетем та іншим організаціям працювати з ними.

– За нашими плечима є успішні кейси, які ми впроваджували як в Україні так і за її межами. Серед таких успішних кейсів – Львівський. Нині там іде різке зменшення кількості безпритульних тварин. Це все завдяки чіткому обліку, прозорої роботи комунальних підприємств, муніципалітету.

За словами Віктора Копача реєстрація та облік є ключовою та першочерговою задачею на шляху до вирішення існуючих проблем в сфері поводження з тваринами. Платформа Animal-id.info це комплекс IT інструментів, які дозволяють зручно вирішувати цю задачу, а також надають своїм користувачам різноманітні додаткові сервіси.

Так, він презентував як діє ця платформа, а також відповів на питання присутніх щодо вирішення питання зменшення кількості безпритульних тварин. Одним із основних видів роботи є моніторинг:

– Є спеціальний додаток та визначений час, за який волонтери обходять закріплений за ними маршрут та фотографують усіх побачених безпритульних тварин, завантажують в додаток. Ця аналітика оброблюється і виходячи з цього, маємо кількісний показник. Тим самим ми можемо моніторити ситуацію – бачити як працює місто з цією проблемою, чи зменшується кількість безпритульних тварин.

Платформою Animal-id.info уже користуються такі міста як Львів, Житомир, Луцьк, Вінниця, тощо.

Система Orphus