Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві науковці зібралися на конференцію, присвячену вивченню Більського городища

3 грудня у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського розпочала роботу міжрегіональна наукова конференція «Більський феномен – 2018» присвячена 60 – річчю вивчення Західного укріплення Більського городища.

Більське городище — найвеличніше укріплене поселення доби раннього залізного віку не тільки на території України, а й Європи в цілому.

Західне укріплення – складова частина Великого Більського археологічного комплексу, розташоване на підвищенній ділянці правого корінного берега нині пересохлої р. Суха Грунь (басейн р. Псел).

Саме в 1958 році харківськими науковцями були розпочаті розкопки найбільшого в Європі укріпленого поселення доби раннього залізного віку древнього протоміста Гелон, описаного Геродотом. Відтоді ці дослідження були фактично безперервними, триваючими й донині.

Початок по-справжньому наукового дослідження Більського феномену поклав відомий археолог Василь Олексійович Городцов, який здійснив у 1906 р. масштабні розкопки у Західному і Великому укріпленнях Більського городища та його окрузі.

У цілому за 60 років досліджень Більського городища експедиціями Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна досліджено десятки тисяч квадратних метрів площі, здійснено важливі відкриття житлових, культових та виробничих об’єктів, зібрана найбільш репрезентативна колекція артефактів значного часового діапазону, за результатами вивчення підготовлена значна кількість наукових праць, дисертаційних досліджень.

У ході конференції відбулися не тільки доповіді та повідомлення на найрізноманітнішу тематику, відкриття міжмузейної виставки «Західне укріплення Більського городища: 60 років археологічних досліджень», ознайомлення з іншими музейними виставками, а й презентації нових археологічних та музейних видань, обмін результатами археологічних досліджень польового сезону 2018 р. і науковими ідеями, планами і перспективами подальших досліджень на теренах Полтавщини.

Система Orphus