Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Миргороді урочисто відкрили модернізовану котельню в “Авіамістечку”

18 грудня в Миргороді відбулося урочисте відкриття об’єктів за проектом “Модернізація теплового району “Авіамістечко”. Миргородська міська рада у співпраці із північно-екологічною фінансовою корпорацією NEFCO в рамках програми DemoUkrainaDH спільно з обласним комунальним виробничим підприємством теплового господарства “Миргородтеплоенерго” реалізувала проект “Модернізація теплового району “Авіамістечко”.

В урочистому відкритті Проекту взяли участь: міський голова Сергій Соломаха, координатор програми DemoUkrainaDH Ронні Нільссон, представник корпорації NEFCO в Україні Олексій Капустинський, радник з міжнародних закупівель програми “Демо Україна” Микола Куліш, головний інженер обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства «Миргородтеплоенерго» Олег Фішер, представники підприємств-підрядників, повідомили у Миргородській міськраді.

Миргород – одне з небагатьох міст України, що було обране до реалізації цього демонстраційного проекту. Місто-курорт – в лідерах по впровадженню пілотних проектів та виступає як надійний партнер. Черговий проект демонструє кілька елементів і технологій в одній системі централізованого опалення. Миргород отримав не тільки сучасну систему опалення, а й економію коштів завдяки підвищенню енергоефективності, скороченню втрат тепла та зменшенню шкідливих викидів, – зазначив Ронні Нільсон.

Головна особливість проекту – нові технології модернізації теплових мереж, які вперше застосовують в Україні, – пояснив представник ТОВ “Еско-Лтава”. У рамках Проекту було зроблено повну модернізацію окремого теплового району “Авіамістечко”: замінено застаріле енергогенеруюче обладнання (старі газові котли) на сучасні енергоефективні з високим ККД, замінено старі теплові розподільчі мережі на нові попередньо ізольовані з оптимізацію маршруту трубопроводів, замінено насосне обладнання котельні. Для ефективного використання теплової енергії, 17 житлових будинків теплового району оснащено індивідуальними тепловими пунктами (ІТП), 6 з яких працюють на опалення та гаряче водопостачання. Пріоритетом потужності цих 6-ти ІТП є забезпечення споживачів гарячою водою в години максимального водорозбору завдяки тимчасовому зменшенню передачі тепла в систему опалення. Це дозволить знизити рівень навантаження в пікові години гарячого водопостачання. З боку споживання, економія пов’язана із впровадженням ІТП та поділяється на дві частини: перша – уникнення “перетопів”; друга – облік споживання теплової енергії та оплата рахунків на основі фактично спожитих обсягів тепла.

Впроваджені заходи дозволять по котельні та житловим будинкам скоротити споживання теплової енергії на 28,3% (3073 МВт*год/рік). Електричної енергії – загалом на 30%, природнього газу – на 28,3 % (322 тис. м3/рік).

Загальний обсяг вартості проекту склав: 687,2 тис. евро. З них: кредит НЕФКО – 50,7 % вартості Проекту; грант НЕФКО – 34 % вартості Проекту та фінансування з міського бюджету -15,3 % вартості Проекту, – порахували на підприємстві “Миргородтеплоенерго”.

У Миргороді – це вже третій проект, реалізований у співпраці з корпорацією НЕФКО. Втілені заходи відповідають європейським принципам, створюють комфортні умови для миргородців і економлять енергоносії та кошти, – коментуючи підсумки співпраці з міжнародними партнерами та завершення проекту наголосив міський голова Сергій Соломаха. Він подякував представникам компаній за співпрацю, а підрядникам – за виконану роботу, та вручив їм Подяки Миргородської міської ради.

Система Orphus