Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Київському метро презентували серію патріотичних муралів, один з яких присвячений гадячанину

У Києві завершився художній проект #MoreThanUs, в рамках якого 8 художників з інших країн створили 8 муралів на станції метро “Осокорки”. Тематика мистецьких робіт присвячена Україні, її історії та сьогоденню, зокрема, війні, повідомляє “Новинарня“. 

Так, один з муралів зображує представників флори та фауни України, інший символізує об’єднуючу роль культури (портрет Богдана Ступки на фоні териконів і Карпатських гір). 

Є дівчина з вітражного скла, яка збирає себе по шматочках (робота зроблена в кольорах прапора України й уособлює шлях України до самоідентичності), є робота, присвячена кримським татарам, їхньому тяжкому минулому.

У муралі “Авдіївка” художник взяв за основу справжнє фото Авдіївки – міста, яке зазнало руйнації внаслідок бойових дійна Сході країни, і захотів нанести малюнок дитячою рукою так, ніби дитина знайшла старе фото десь в шафі або в коробці, перемалював його як ідеальне майбутнє, іншу реальність.

Мурал “Знання – це скарб” присвячений вчителю з Гадяча, герою АТО Володимиру Доносу. В 2014 році батальйон Володимира потрапив під ворожий обстріл поблизу Іловайська. Донос отримав тяжке поранення ноги і пролежав у лісі п’ять днів серед тіл його однополчан. Знання, які він отримав з книжок протягом свого життя, та любов до своєї сім’ї і родини допомогли йому вижити. Через п’ять днів його знайшли двоє місцевих і відвезли до донецької лікарні, де йому ампутували ногу, і він потрапив у полон. 18 вересня його звільнили з полону. Сьогодні Володимир Донос знову працює шкільним вчителем у своєму рідному місті Гадяч Полтавської області.

“Чоловік має протез, пересувається із паличкою, в реалі виявився скромним – говорить, що відчуває провину перед хлопцями, що є більш достойні, щоб бути увіковічненими на таких полотнах. Говорить, що вмовила дружина взяти участь у проекті”, – розповіла у Facebook київська журналістка Леся Шелест. 

Система Orphus