Ви тут:
Суспільство Україна 

У Києві презентували факсимільне видання “Бучацького Євангелія” 12 століття

У Києві відбулася презентація книги «Євангеліє Бучацьке», яка цього року стала лауреатом премії Президента України «Українська книга року». Книга вийшла у державному спеціалізованому видавництві художньої літератури «Дніпро» на замовлення Держкомтелерадіо в рамках програми «Українська книга».

«Книга складається з факсиміле стародавнього рукопису Євангелія Бучацького та перекладу його текстів сучасною українською мовою, – розповів упорядник видання та автор передмови до нього, доктор філософії, доктор мистецтвознавства, доктор богословських наук, професор, академік Академії наук вищої освіти України Дмитро Степовик. – Вона формує знання про Україну, її народ, історію, культуру. За вагомістю текстів й оформлення Євангеліє посідає одне з перших місць серед українських рукописів».

Як розповів вчений, ця книга домонгольського періоду створювалася у другій половині ХІІ чи на початку ХІІІ століття на Волині. Упродовж середньовіччя саме Волинь, її писарі й митці по монастирях і світських майстернях творили шедеври книжково-рукописного мистецтва. Книгописання того часу прирівнювалось до іконописання. Євангеліє було написано від руки старослов’янською мовою з елементами української мови. Зокрема, закінчення в словах – українські.

 

Система Orphus