Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Києві на високому рівні відзначили практики місцевого самоврядування з Полтавщини (ФОТО)

У Клубі Кабінету Міністрів у Києві 18 грудня відбулась церемонія нагородження конкурсу “Кращі практики місцевого самоврядування”. 

Головний організатор Конкурсу – Мінрегіон України у співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні». Започаткований навесні 2014 року.  Тематика – практики розвитку, засновані на власних стратегіях, проектах та ресурсах; формування безпечного життєвого середовища; інклюзивні суть регіонального та місцевого розвитку. У фінал конкурсу вийшли 34 органи місцевого самоврядування, з яких 6-ро з полтавського регіону. Останні отримали такі нагороди: 

Диплом I ступеню у номінації “Районні ради” – Решетилівська районна рада Решетилівського району Полтавської області за практику “Міжмуніципальне співробітництво – запорука формування інформаційного суспільства. Забезпечення високошвидкісним інтернетом громад Решетилівського району”.

“Ця практика почала працювати у 2016 році. Проблема нагальна завжди. Не було у нас високошвидкісного інтернету взагалі по району. Були якісь провайдери, які не давали достатньої якості. Провели близько 50 км оптоволоконної лінії, встановили 7 рилейних станцій. Це все коштувало близько 3 млн грн. Зараз до інтернету підключені кожен населений пункт, сільська рада, амбулаторії, ФАПи, школи. Завдяки цьому інтернету у нас зараз впроваджується новий проект – Решетилівський Smart-район”, – розповів голова Решетилівської районної ради Сергій Колотій.

Диплом II ступеню у номінації “Міські ради” – Пирятинська міська рада ОТГ Пирятинського району Полтавської області за практику “Система збору та вивезення твердих побутових відходів на території Пирятинського міської ОТГ та 5-ти сільських рад-партнерів – основа для формування безпечного життєвого середовища в громадах”.

Диплом II ступеню у номінації “Сільські, селищні, міські ради ОТГ” – Омельницька сільська рада ОТГ Кременчуцького району Полтавської області за практику “Створення інклюзивно-ресурсного центру “Надія”.

Спеціальна відзнака у номінації “Обласні ради” – Полтавська обласна рада за практику “Бюджет участі Полтавської області”. Перше місце серед обласних рад “взяла” Львівська обласна рада з “Обласним Конкурсом проектів місцевого розвитку”.

“Я визнаю результати, але наш проект є унікальним в Україні. З цього проекту в рамках регіону зараз формується громадський бюджет України. Ми проводимо консультації з цими спеціалістами. У нас він діє вже другий рік, показує свій успіх, динаміку. Я поважаю львів’ян, у них цікаві проекти, але вважаю, що цього року слід було гідно відзначити і Полтавську область. Наступного року ми готуємо проект по екологічним ініціативам, який буде стосуватись інформування населення з приводу збору небезпечних відходів – батарейок, люмінесцентних ламп. Хочемо придбати екобус для всієї області”, – поділився враженнями голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький по завершенні церемонії нагородження.

Читайте також: #Бюджет_участі_Полтавської_області: як за 2 роки реалізували унікальний для України проект (ФОТО, ВІДЕО)

Бюджет участі області став необхідним для сільських громад, відкрив можливість, кожному мешканцю реалізувати суспільно значущі ініціативи, – Олександр Біленький

Спеціальна відзнака у номінації “Районні ради” – Хорольська районна рада Хорольського району Полтавської області за практику “Про сучасні підходи до освітнього процесу учнів з особливими освітніми потребами у Хорольському районі Полтавської області”.

“Інклюзивно-ресурсний центр створений минулого року на базі навчального закладу, у нас ведеться облік діток з особливими потребами. Це і школярі, і дошкільнята. Загалом 11 діток, вони мають різні нозології. Такі дітки потребують логопеда, психолога. Поки що їх у нас немає, бо є проблема з кадрами. Вже наступного року плануємо придбати автомобіль, щоб діток підвозити. Роботи попереду дуже багато, але початок покладений”, – говорить голова Хорольської районної ради Віра Мартюк.

Спеціальна відзнака у номінації “Районні ради” – Гадяцька районна рада Гадяцького району Полтавської області за практику “Безпечний район Гадяцького району”.

“Полтавська область є лідером по відзнакам. Маємо перше місце, це Решетилівська райрада. В подальшому будемо удосконалювати систему підготовки проектів, залучимо міста обласного значення”, – підсумував Олександр Біленький.

Система Orphus