Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці вшанували ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи

14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Урочистості, присвячені вшануванню ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, відбулися у комунальному некомерційному медичному підприємстві «Лікарня відновного лікування», повідомили у Кременчуцькій міській раді.

Цього дня кременчуцьких ліквідаторів вітали заступник міського голови Ольга Усанова, директор КНМП «Лікарня відновного лікування» Микола Чіп, керівник міського осередку ГО «Союз Чорнобиль» Олександр Мамедов, голова ГО «ЧАС» Олексій Жовтобрюх.

Заступник міського голови Ольга Усанова від імені міського голови Віталія Малецького висловила щирі слова вдячності людям, які не шкодуючи власного життя та здоров’я понад 30 років тому стали на захист всіх жителів України та інших країн від наслідків некерованого атому. Віце-мер підкреслила, що місто намагається постійно дбати про соціальний захист ліквідаторі аварії на ЧАЕС, жителів Кременчука, для них виділяється матеріальна допомога, путівки на оздоровлення, забезпечуються належні умови для лікування, реабілітації та харчування у КНМП «Лікарня відновного лікування». Учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, інваліди першої групи, до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції отримають матеріальну допомогу у розмірі 1 тисяча гривень. Вона також вручила керівнику лікувального закладу подарунок – сертифікат на м’які меблі, які будуть встановлені у терапевтичному відділенні.

Зі щирими словами вітання до ліквідаторів звернувся і Микола Чіп, директор КНМП «Лікарня відновного лікування». Він зазначив, що кременчуцька водолікарня мабуть, єдиний лікувальний заклад в Україні, де чорнобильці мають змогу отримати не тільки терапевтичне лікування, а й необхідні їм реабілітаційні послуги. Щороку тут лікується та оздоровлюється близько 600 учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Він підкреслив, що завдяки підтримці з боку міської влади щороку у лікарні проводяться необхідні ремонтні роботи. Так у 2017 році було капітально відремонтовано фізіотерапевтичний кабінет, а цього року тримає ремонт бальнеоголічного відділення.

Теплі слова на адресу персоналу лікувального закладу за постійну турботу і душевне ставлення до пацієнтів висловили керівник міського осередку ГО «Союз Чорнобиль» Олександр Мамедов та голова ГО «ЧАС» Олексій Жовтобрюх. Олексій Жовтобрюх вручив завідуючій спеціалізованим терапевтичним відділенням для реабілітації учасників ліквідації аварії на ЧАЕС Ользі Лобовій орден «Сила милосердя».

Чудовою концертною програмою привітали всіх присутніх творчі колективи навчальних закладів .

Система Orphus