Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці побільшає на одну “Матір-героїню”

На розгляд наступної сесії Кременчуцької міської ради винесуть питання про затвердження кандидатури кременчужанки Ірини Стеценко щодо присвоєння їй почесного звання України  «Мати-героїня».

Таке рішення ухвалили  на засіданні комісії, яке відбулося під головуванням начальника управління у справах сім’ї, дітей та молоді Наталі Заводчикової. Кременчужанка виховала 6 дітей, допомогла та продовжує допомагати їм зайняти гідне місце в суспільстві. Про це повідомили у Кременчуцькій міській раді.

Нагадаємо, відповідно до Закону України від 16.03.2000 року  «Про державні нагороди України» особі, удостоєній почесного звання, вручається нагрудний знак та посвідчення до почесного звання встановленого зразка, а також виплачується одноразова винагорода, сума якої обчислюється  відповідно до Указу Президента України «Про одноразову винагороду жінкам, яким присвоєно почесне  звання України «Мати-героїня», у десятикратному розмірі прожиткового  мінімуму,  встановленого  для працездатних осіб. А також забезпечується іншими пільгами, передбаченими чинним законодавством.

За інформацією  Наталі Заводчикової, з 2017 року у Кременчуці 78 багатодітним жінкам було присвоєне почесне звання України «Мати – героїня».  

Для довідки: почесне звання «Мати-героїня» присвоюється жінкам,   які   народили  та  виховали  до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей,  у  тому  числі  дітей, усиновлених  у  встановленому  законодавством порядку,  враховуючи вагомий особистий внесок у  виховання  дітей у сім’ї, створення сприятливих  умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей,  формування  високих  духовних  і  моральних  якостей.

Система Orphus