Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У ГУ ПФУ Полтавщини розповіли про особливості пенсійного забезпечення атовців

На початку минулого, 2017 року, учасники бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, отримали додаткову пільгу — право йти на пенсію достроково: чоловіки — у 55, жінки — у 50 років. Але за умови, що є необхідний страховий стаж.

У лютому минулого, 2017 року було внесено зміни до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції та надано право дострокового виходу на пенсію за віком учасникам антитерористичної операції.

Таким чином, із 6 лютого 2017 року право дострокового виходу на пенсію за віком за наявності необхідного страхового стажу мають: військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, добровольці, резервісти, військовозобов’язані, яким надано статус інваліда війни або учасника бойових дій у зв’язку з безпосередньою участю в антитерористичній операції, забезпеченням її проведення, безпосереднім перебуванням у районах антитерористичної операції в період її проведення (коло осіб, які мають право на дострокову пенсію, та умови її призначення визначаємо за пунктом 3 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV).

Для призначення дострокової пенсії таким особам потрібно подати до Пенсійного фонду документ, що підтверджує участь в антитерористичній операції (посвідчення учасника бойових дій або члена сім’ї загиблого), а також документи про вік та стаж особи.

Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

Система Orphus