Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Гадячі до 170-річчя Олени Пчілки встановлять пам’ятник та реконструюють садибу видатної землячки

З ініціативи громадськості на апаратній нараді у Гадяцькій  РДА обговорили питання вшанування Олени Пчілки. Про це повідомив у соцмережі громадський діяч Олександр Зозуля.

Наступного, 2019   року  патріотична  громадськість відзначить 170-річницю з дня народження Ольги Петрівни Косач (літературний псевдонім – Пчілка Олена) (17.06.1849, м. Гадяч – 4.10.1930, м. Київ) – видатної діячки товариства «Просвіта», активної учасниці Української революції 1917-21 рр.,  письменниці, перекладача, фольклориста, публіциста, редактора та видавця, матері Лесі Українки, члена-кореспондента Всеукраїнської Академії Наук. Тривалий вона  мешкала в Гадячі, в урочищі Зелений Гай. Ця мальовнича місцина входить до переліку культурних та туристичних об’єктів міста та області, тут щороку відбуваються обласний фестиваль «Дивоцвіт Лесиного Гаю» та церемонія вручення Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Олени Пчілки.

Читайте також: Полтавська «Просвіта» підтримує проект популяризації Олени Пчілки в Гадячі

Саме з Зеленим Гаєм пов’язаний проект громадських активістів з Гадяча «Солов’їні стежки Зеленого Гаю». Його вони цьогоріч подавали на конкурс «Бюджет участі». Але він не увійшов до числа переможців. Відтак,  громадськість вдалася до  лобіювання проекту на рівні РДА.

«Майже усі мої пропозиції знайшли схвалення та заплановані для реалізації. Але головне – проект «Солов’їні стежки Зеленого Гаю», який не набрав потрібної кількості голосів і не отримав гранту підтримки бюджету області, у повному варіанті схвалено для втілення у життя та виділення фінансування з початку нового року. Багато друзів підтримали своїм голосуванням даний проект, відтепер нам разом доведеться попрацювати, щоб він відбувся. Чекаю ваших пропозицій, ідей, фізичної допомоги. Ми зможемо зробити наше місто красивішим і привабливішим, не тільки для гадячан, а і для туристів з інших регіонів», – написав у Facebook відомий на Гадяччині історик, очільник регіонального ландшафтного парку «Гадяцький», ініціатор проекту Олександр Зозуля.

Нагадаємо, що  у Зеленому Гаю місцеві ентузіасти планують встановити пам’ятник Олені Пчілці.

«Він буде виготовлений з бетону, подібно до тих, які вже виготовлялись у Гадячі. Він буде міцний і довговічний. Якість виконання робіт гарантую. Виготовлятимемо не за бюджетні кошти, це буде подарунок громадськості, меценатів, усіх небайдужих гадячан», – розповів Олександр Зозуля.

Також проектом передбачене урізноманітнення видів відпочинку на території колишнього дворища Олени Пчілки. Спорудять нові та відтворять втрачені історичні будівлі. А ще хочуть побудувати на схилі пагорбу, від місця колишнього будинку Олени Пчілки до р. Псел, дерев’яні лабіринтові східці, перенести існуючий дерев’яний будиночок до р. Псел. На місці колишнього будинку зведуть  ажурну альтанку.

Система Orphus