Ви тут:
Суспільство Україна 

У 2017-2018-му роках виконані найбільші обсяги модернізації електропоїздів за останнє десятиріччя, – Євген Кравцов

Укрзалізниця у 2018 році збільшила обсяги капітальних ремонтів із подовженням терміну служби приміських електропоїздів. Компанія вже модернізувала 15 складів – це 72 секції.

Як повідомив керівник Укрзалізниці Євген Кравцов, найбільші обсяги модернізації електропоїздів за останні 10 років виконані у 2018-му та минулому роках. Зокрема, у 2017-му оновлено 66 секцій, пише Укрзалізниця.

«Темпи оновлення приміських поїздів безпрецедентні за останні 10 років, але недостатні, щоб повністю забезпечити потреби пасажирів у якісному  рухомому складі. Наразі галузь потребує щорічної заміни 20 складів електропоїздів та 15 складів дизель-поїздів», – зазначив він.

За словами Євгена Кравцова, модернізація одного електропоїзда обходиться у понад 40 млн грн, а придбання нового коштує в 10 разів більше. На його думку, Укрзалізниці у цьому питанні необхідна державна підтримка – виділення бюджетних коштів на придбання приміського рухомого складу або передача його на баланс місцевих органів влади, оскільки вони є замовниками послуги. Також Укрзалізниця вже розпочала процес консультацій з місцевими адміністраціями та  міжнародними фінансовими організаціями щодо оновлення приміського рухомого складу.

Усі роботи з модернізації електропоїздів здійснено на власних потужностях – Київському електровагоноремонтому заводі.

«Такий вид ремонту дозволив продовжити термін служби приміських електропоїздів на 22 роки. Вони вже обслуговують пасажирів у Київський, Рівненській, Львівській, Одеській, Дніпропетровській, Харківській та Донецькій областях», – зазначив  керівник Укрзалізниці.

У ході модернізації електропоїздів суттєво оновлено їх салон, відремонтовано системи вентиляції та обігріву, туалетне обладнання, комплекти вікон, двері у вагонах, встановлена сучасна звукова та візуальна система оповіщення пасажирів, облаштовані нові сидіння з покращеними ергономічними властивостями. Для підвищення рівня комфорту пасажирів в електропоїздах замінено низку вузлів і агрегатів, світлосигнальне обладнання та інше. Також модернізовано систему освітлення салонів вагонів електропоїзда – облаштована «світлова лінія» зі світильниками на базі світлодіодів, встановлені електронні маршрутні вказівники на лобових частинах головних вагонів, електронна нумерація вагонів. Залізничники сподіваються, що пасажири ставитимуться до рухомого складу відповідно – дбайливо та охайно, що дозволить зберегти комфорт перевезень.

поширити новину: