Ви тут:
Відео Полтавщина Спорт Суспільство ТОП-новина 

Троє полтавських спортсменів здобули призові місця на чемпіонаті Європи з класичного пауерліфтингу (ФОТО, ВІДЕО)

З 24 листопада по 2 грудня у місті Каунас (Литва) відбувався чемпіонат Європи з класичного пауерліфтингу, де троє полтавців здобули два золота та срібло.

Україну ж представляли понад 50 спорстменів, загалом у чемпіонаті Європи брали участь близько 500 спортсменів з 30 країн.

«Досягнення міжнародного рівня для нас дуже почесне. Пауерліфтинг є рушієм полтавського спорту серед неолімпійських видів. Він розкриває потенціал справжніх здібностей спорстменів. Полтавці гідно представили Україну і Полтавську область», – зазначає заступник начальника Управління у справах сімї, молоді та спорту Полтавської ОДА Михайло Габор.

Анатолій Новописьменний став чемпіоном Європи серед чоловіків до 93 кг, підкорив 320 кг у присіданні, 197,5 кг у жимі лежачи і 332,5 кг у становій тязі.
Ростислав Жеребцов став чемпіоном Європи серед юніорів, результат 165 кг у присіданні, жим лежачи 122,5 кг і станова тяга 202,5 кг.
Дар’я Бражник здобула «срібло» серед юніорів чемпіонату з результатом: присідання — 90 кг, жим лежачи 55 кг і станова тяга 105 кг.

Тренер Ростислава Жеребцова говорить, що його вихованець всі вправи виконав на 100%, попри потужного суперника, якого мали змаганнях.

«Він показав результат на всі 100%. Перед цим у нас був чемпіонат України в Коломиї, де він здобув перемогу. Всі вправи — присідання, жим лежачи, тяга — виконані на гарні оцінки суддів. У результаті ми здобули перемогу в запеклій боротьбі, мали суперника латвійця, але Ростислав останнім підходом тяги взяв 202,5 кг і в своїй вазі переміг місцевого спортсмена», – розповідає Станіслав Будаєв.

«Я сам був присутній на цих змаганнях. Великі емоції були по їх завершенні. Ростислав навіть не вірив, що став чемпіоном. Анатолій на цих змаганнях встановив 12 рекордів європейської і світової першості. Найголовніший – це рекорд світу у ваговій категорії 90 кг, який протримався 4,5 роки», – коментує досягнення спорстменів тренер Анатолія Новописьменного Олександр Рагулін.

У спорт срібна призерка Дар’я Бражник потрапила з пари фізкультури в університеті.

«Я не думаю, що у спорті є стать. Для людини немає нічого неможливого. У спорт я потрапила ще в університеті. Прийшла на пару фізкультури, підійшла тренер, запропонувала піти на секцію пауерліфтингу замість пар фізкультури. Виступила на перших змаганнях, мені сподобалось. Так вийшло, що фізкультура завершилась, а я залишилась».

«Перше враження — група студентів складалася з хлопців, а Дар’я виявилась найсміливішою. Окрім цього, у неї непогані фізичні дані як для пауерліфтингу», – пригадує тренер Оксана Гордієнко.

Для Анатолія Новописьменного серед ряду вправ улюбленою є жим лежачи. Інша справа з присіданнями.

«Улюблена вправа – жим лежачи. Не віджав, то хтось штангу підніме. У присіданнях все набагато складніше — якщо не справляєшся з вагою, то ризик набагато більший. З усіх вправ ця є найскладнішою», – розповідає пауерліфтер.

Попереду у Дар’ї Бражник відбірковий чемпіонат для участі в Чемпіонаті Європи (Чехія), у Ростислава Жеребцова підготовка на Чемпіонат України серед ДЮСШ та разом з Анатолієм Новописьменним готуватимуться до Чемпіонату світу наступного року, що відбудеться у Швеції.

Система Orphus