Ви тут:
PROвсе Суспільство традиції 

Свято для жінок: що не можна робити у День Святої Варвари

У церковному календарі 17 грудня – день вшанування святої Варвари Илиопольской. А в народі це свято називають Днем Варвари або Варварини морози, адже саме в цю пору починалися люті морози.

Дозволялося лише в’язати або вишивати. Вважалося, що у виріб, виконаний в цей день, впліталися божественні частинки, пише Ukr.media.

Беручись до вишивання, колись дівчата хрестились і шепотіли: “Свята Варвара золотими нитками Ісусові ризи шила і нас навчила”.

Переважно це свято відзначали жінки, які традиційно молилися святій про посланні здоров’я дітям і захист від несправедливості з боку чоловіків і свекрух.

Жінки починали готувати солодощі Різдва: карамелізували горіхи в цукрі, варили в меду ягоди і фрукти, пекли пряники, робили льодяники. Чоловіки варили пиво за особливими рецептами.

У цей день дівчата готували вареники з маком чи сиром, серед яких обов’язково мали бути й “пирхуни” – заправлені борошном. Частуючи хлопців, стежили, кому втрапить такий виріб. Відтак невдаху довгий час дражнили “пирхуном”.

Що не можна робити на День святої Варвари

В це свято дівчата і жінки не займалися домашніми справами. Заборонялося прясти.

Також заборонялося прати, білити і глину місити.

Система Orphus