Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Ще у трьох селах Полтавщини розпочалось будівництво амбулаторій

У ході реалізації реформи сільської медицини, ініційованої Президентом Петром Порошенком, на Полтавщині побудують 27 амбулаторій. По 18 вже йдуть роботи. Будівництво чотирьох планують закінчити до Нового Року.

Полтавська область одна з перших долучилася до реформи сільської медицини і активно її впроваджує, повідомляють у Полтавській ОДА.

– Будівництво амбулаторій – важливий крок для підвищення рівня медицини в сільській місцевості. Для реалізації реформи об’єдналися громада та влада на всіх рівнях. Це показує, що правильна спільна позиція завжди дає результат, – наголосив Валерій Головко.

За останній тиждень ще у трьох населених пунктах почалися будівельні роботи – с. Великі Будища Гадяцького району, с. Березова Рудка Пирятинського району, с. Божківське Полтавського району. Нині у п’ятьох населених пунктах проводять земляні роботи, у чотирьох – фундаментні. Ще у п’ятьох селах перейшли до монтування стін, а в одному вже зводять дах.

Будівництво нових амбулаторій є більш економічно вигідним, ніж ремонт старих і непридатних приміщень. Усі вони будуються за типовими проектами Мінрегіону. Нові приміщення будуть енергоефективними. Також їх оснастять усім необхідним діагностичним та лікувальним обладнанням.

– Ми обрали максимально ефективний метод будівництва. Тому по-справжньому зимова погода не заважає нам у реалізації задуманого. Навіть зараз тривають роботи, – розповів директор Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА Тимофій Голбан.

У багатьох населених пунктах Полтавської області діючі сьогодні амбулаторії розташовуються у старих будівлях. Там немає нормальних умов для надання медичних послуг. Так, у Засульській ОТГ амбулаторія знаходиться у будинку, зведеному ще у ХІХ ст. Впровадження медичної реформи покращить рівень життя громадян, у цьому переконаний голова ОТГ Сергій Бондаренко.

– Побудова нової амбулаторії є нагальною потребою населення. У спадщину Засульської громади перейшло приміщення ледь не аварійного стану, а у ньому обслуговується майже 5700 людей. Дякуємо Президенту та Полтавській ОДА за позитивні зміни в сільській медицині, – зазначив Сергій Бондаренко.

Система Orphus