Ви тут:
Відео Кримінал Суспільство Україна 

СБУ затримала на Дніпропетровщині Інтернет-провокатора, який працював на спецслужби РФ (ВІДЕО)

Співробітники СБУ викрили учасника мережі Інтернет-провокаторів, який за завданням РФ поширював у соцмережах фейкові повідомлення для поширення паніки серед населення України після введення воєнного стану. Про це повідомляє прес-центр СБ України.

Оперативники задокументували, що мешканець Кам’янського поширював у соцмережах інформацію із публічними закликами до зміни меж території та державного кордону України.

Під час проведення обшуку правоохоронці виявили електронне листування зловмисника з громадянами РФ та мешканцями тимчасово анексованої АР Крим, які ставили перед ним завдання із поширення провокаційних матеріалів. “Вказівки” російських кураторів передбачали, зокрема, публікацію статей щодо “правомірності” дій Військово-морських сил РФ поблизу Керченської протоки та засудження дій українських моряків.

Співробітники СБУ встановили, що після введення воєнного стану на території декількох областей України від росіян було отримано завдання із поширення неправдивих матеріалів. Куратори з РФ розсилали фейкову інформацію нібито від української влади із вказівками щодо “використання для військових потреб” автомобілів з іноземною реєстрацією, фейкові фотографії порожніх продуктових прилавків магазинів на території України, великих черг на автозаправних станціях, повісток з військових комісаріатів у межах загальнодержавної мобілізації.

“СБ України отримала інформацію про створення мережі таких Інтернет-провокаторів у нашій країні. За задумом російських спецслужб залучення мешканців України до розповсюдження деструктивних матеріалів дає змогу адаптувати їх для громадян нашої країни та створити ілюзію “правдивості” повідомлень. Триває досудове слідство у межах кримінального провадження розпочатого за ст. 110 Кримінального кодексу України. Наразі тривають слідчі дії для встановлення осіб кураторів та учасників мережі Інтернет-провокаторів”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: