Ви тут:
Кримінал Суспільство 

СБУ виявила ділків, які підробляли документи офіційних установ

Співробітники Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки спільно з Головним слідчим управлінням СБ України блокували діяльність організованої групи, учасники якої здійснювали незаконне виготовлення та реалізацію документів, які видаються установами на офіційних бланках. Про це повідомляє прес-служба СБ України.

У межах розпочатого кримінального провадження, оперативники спецслужби задокументували, що ділки у Києві та Кам’янському на Дніпропетровщині нелегально виготовляли, зокрема, листи непрацездатності, довідки захворювань та вагітності, а також інші документи лікувально-профілактичних закладів. “Клієнтів” зловмисники підшукували через спеціально створені веб-ресурси.

За результатами аналізу отриманих даних, співробітники СБ України встановили, що протягом 2016-2018 років “послугами” групи скористалось понад п’ятдесят тисяч громадян. Використання підроблених документів призвело до нанесення матеріальної збитків держбюджету України через незаконне відшкодування коштів з Фонду соціального страхування.

Під час проведених слідчих дій в офісних приміщеннях ділків правоохоронці печатки СГД, кліше банківських установ та лікувально-профілактичних закладів, підроблені листи непрацездатності, підроблені документи щодо наявності у осіб трудових відносин, трудові книжки, банківські документи, що підтверджують протиправну діяльність угруповання. Виявлено також комп’ютерну та мобільну техніку із перепискою щодо організації протиправної діяльності.

“Наразі доступ до сайтів зловмисників заблоковано протиправна діяльність повністю припинена. Трьох організаторів незаконного бізнесу визнано винними у скоєнні злочину. Тривають подальші слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб задіяних у протиправному механізмі”, – йдеться у повідомленні.

 

Система Orphus